Není nad domácí vitamíny

Také jste neustále unavení a nemocní? Proveďte malý průzkum a sepište si váš jídleníček za poslední týden či dva. Objevuje se v něm zelenina? Udělejte něco pro své zdraví a posilujte imunitu pravidelným přísunem vitamínů, které jsou pro správné fungování organismu nezbytné. Nedůvěřujete-li doplňkům stravy, ale ani modifikované zelenině v supermarketech, začněte pěstovat ji pěstovat svépomocí. Nejen, že získáte bohatý zdroj důležitých látek,ale zároveň si odpočinete. Zahrádkaření patří k příjemným aktivitám, během kterých si doslova vyčistíte hlavu. Pěstování zeleniny není žádná věda – jediné, co budete potřebovat, je pořádný skleník. A my vám ho pomůžeme vybrat!

Vybíráme vhodný skleník

V minulosti bylo jedinou výplní skleníků sklo. To představuje ideální ochranu před UV zářením a chemickými vlivy. Skleněná výplň bohužel nevydrží teplotní rozšíření stavby a lehce se rozbije při sebemenším mechanickém poškození. Navíc má špatné tepelně izolační vlastnosti. Právě z tohoto důvodu se v posledních letech používají k výplni skleník polykarbonátové desky. Výhodou dvoustěnného komůrkového polykarbonátu je nízká hmotnost, vysoká odolnost proti rozbití, ale i vynikající světelná propustnost. Na rozdíl od skla má karbonát dobré izolační vlastnosti. Důležitou roli hraje to, jak je deska silná. Platí zde přímá úměra,tedy čím silnější deska, tím lepší izolace.

Stavba skleníku

Stavba skleníku není náročná a určitě ji zvládnete sami. Budete potřebovat základní nářadí a několik hodin volného času. Výhodou moderních skleníků je jejich bezúdržbová konstrukce, která nepodléhá korozi. Pozor si však dejte na umístění stavby. Ideální je volné prostranství s dostatkem slunečního záření. Skleník by neměl být během dne ve stínu déle, než několik hodin. Pro zachycení většího množství světla je vhodné postavit skleník tak, aby byly podélné strany směrem k jihu. Mezi nejdosupnější polykarbonátové skleníky patří Lanit Plast, Venus či New Multiline Mythos. Pořídit si je můžete i z pohodlí domova na sklenik-expert.cz.