Kovové regály do sklepa

Úložné prostory – to je pojem, který trápí stále více lidí, jelikož právě jich mají nedostatek. A tak je jasné, že pokud začne docházet místo v obytných prostorech, začnou svůj majetek přesouvat do sklepa. Ani ten ale není nafukovací a tak je vhodné vytvořit si zde nejenom systém skladování, ale také dostatek místa pro věci, které se zde mají umístit. Nemusí to být totiž jenom věci z vašeho bytu, ale je to i sportovní vybavení, různé nářadí, potraviny, uskladněné zimní či letní pneumatiky, ale i mnoho dalšího. To je typický pohled na tuzemské sklepy. Pojďme se společně podívat, jak skladovat co nejefektivněji. V tom vám samozřejmě pomohou kovové regály do sklepa. Pomocník, který je levný, jednoduchý a přitom maximálně efektivní.

Proč právě regál?

Stačí se důkladněji zamyslet a i vám bude jasné, že právě díky němu můžete sklepní prostory využít skutečně na 100%. Budete-li vše ukládat pouze na zem, vznikne řada nevyužitých míst, třeba v oblastech níže pod stropem.
Naproti tomu regály s dostatkem polic umožní to, uložit věci i do této polohy. Samozřejmě nemusíme připomínat, že sem patří ty věci, které nebudete potřebovat tak často.
Dalším důvodem, proč se rozhodnout pro regál je to, že umožní jednoduché uchycení na vaše zdi a zároveň bude mít oporu v rámci podlahy. Díky tomu je zajištěna jak stabilita, tak i to, že nezabere o nic více, než onen nutný prostor. Dokonale bude kopírovat vaši zeď a tak se není třeba bát, že by do prostoru vybočoval jakkoliv nestandardně.

Proč právě kov?

Důvod je jasný, a to jeho kvalita a celková odolnost. Nabídne tak hlavně vysokou pevnost, se kterou jde ruku v ruce jak nosnost, tak i životnost. Té samozřejmě napomáhají také různé druhy povrchových úprav, díky čemuž se kovové regály do sklepa stanou prvkem, u kterého se není třeba bát koroze. A to, ani pokud váš sklep trpí skutečně vysokou vlhkostí. Dalším důvodem, proč zrovna kov je samozřejmě jeho odolnost vůči různému poškození, a to jak mechanickému, tak i chemickému – v případě rozlití různých látek. Posledním důvodem je snadná údržba. Jediné, co většinou stačí, je mokrý hadřík a jak regály, tak i police jsou opět jako nové.

Jaký typ doporučujeme?

Co pro efektivní skladování pořídit, tedy již víme. Nyní je určitě třeba zaměřit se i na konkrétní typ. Pokud hledáte co možná největší jednoduchost a variabilitu, hodí se řešení bezšroubové. Na první pohled sice vypadá jako klasický kovový regál, ale výhodou je to, že jednotlivé police nepotřebují ukotvení pomocí šroubů. A k čemu je to dobré? Samozřejmě při organizaci, jelikož konkrétním věcem pohybem polic vytvoříte přesně tolik místa, kolik potřebují, čímž vznikne dostatek dalšího jak jinak než pro věci mnohé další. Stejně tak ale doporučujeme i varianty s dostatečnou šířkou a nosností, jelikož i ta hraje při efektivitě skladování roli. Tip na závěr: Přečtěte si také, jak efektivně skladovat pneumatiky.

Publikováno: 12. 03. 2015

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: kovové regály do sklepa