Vylepšete si okna

RoletyPořídili jste si nová okna a i přesto se vám zdá, že uniká větší množství tepla, než jste ochotni akceptovat? Nemůžete se soustředit na práci kvůli nadměrnému hluku? Chcete se doma cítit mnohem bezpečněji? Spojte příjemné s užitečným a dejte vašemu obydlí další moderní prvek v podobě systému předokenních rolet.

Snižte náklady na vytápění i hluk

Předokenní rolety jsou stále populárnější a využívají se nejen v souvislosti s okny a dveřmi – využití nachází také u výkladních skříní. Disponují vynikajícími izolačními vlastnostmi a chrání byt před extrémními teplotami. V létě zabrání nadměrnému přehřívání a v zimě tepelným ztrátám. Dokáží snížit náklady na energii až o 40%, což rozhodně není zanedbatelná hodnota. Tím však výhody rolet ani zdaleka nekončí.

Díky robustní konstrukci s přehledem ochrání okno před mechanickým poškozením a povětrnostním vlivům. Zároveň snižují venkovní hluk a to až o 7 dB a umožňují dokonalé zatemnění, které oceníte vždy, když se budete chtít podívat na svůj oblíbený film nebo si nerušeně odpočinout. Ovládání je jednoduché a může mít ruční nebo elektrickou podobu. Dálkovým ovladačem můžete ovládat jedno nebo několik zařízení zároveň. Lamely se vyrábí z hliníku a to v bezpečnostní extrudované variantě a plněné polyuretanovou izolační pěnou.

Ostré slunko nemá šanci

Pokud vám z nějakého důvodu předokenní rolety nevyhovují, ale přesto hledáte efektivní stínící systém, sáhněte po venkovních žaluziích. Ty právem patří mezi nejpoužívanější exteriérové stínící prvky a umožňují rychlou regulaci přirozeného osvětlení. Podobně jako rolety, i venkovní žaluzie příznivě ovlivňují klima v interiéru a je možno je zkombinovat s pohodlným elektrickým ovládáním.

Oba systémy se vyrábějí v mnoha barevných provedeních a mohou proto skvěle korespondovat s exteriérem. Vybrat si můžete jakoukoliv barvu z palety RAL nebo některý z atraktivních dekorů imitujících dřevo.

Publikováno: 06. 12. 2012

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: předokenní rolety | stínící systémy | venkoví žaluzie