Měkká, nebo tvrdá? Víme, která matrace je jako stvořená právě pro vás!

Lev údajně prospí až 20 hodin denně. Lidská populace má k těmto spáčům poměrně daleko, ale i průměrná jedna třetina života není zrovna málo. Pro vás to znamená jediné – vzhledem k tomu, že kvalita spánku výrazně ovlivňuje to, jak se po celý den cítíme, neměli byste podceňovat výběr matrace. Vhodně zvolené podloží zabrání deformaci páteře a zbaví vás nepříjemných bolestí hlavy. Jenomže po které matraci sáhnout, když jich je na trhu tolik? Připravili jsme pro vás praktické tipy, které vám při výběru pomohou.

Matrace podle polohy spánku

Během noci se sice neustále převalujeme, ale přesto máme svou oblíbenou polohu. I tu musíme zohlednit při výběru matrace. Pro spáče, kteří preferují polohu na boku, je vhodná středně tvrdá nebo měkká matrace. V případě polohy na zádech sáhněte po tvrdší matraci a ležíte-li na břiše, pořiďte si středně tvrdou matraci. Poloha samozřejmě není jediným faktorem, který má vliv na tvrdost matrace. Neméně podstatná je i tělesná hmotnost, zdravotní problémy a osobní preference.
  • Pro osoby s vyšší tělesnou hmotností a bolestmi zad jsou vhodné tvrdší matrace. Pořídíte-li si ji z osobních důvodů, dbejte zvýšené pozornosti ohledně vaši páteře – ta má být v rovině, jinak bude trpět.
  • Lidé s průměrnou nebo nižší tělesnou hmotností preferují středně tvrdé matrace, které se během spánku perfektně přizpůsobí poloze těla. Tato varianta je vhodná také pro spáče, kteří během noci často střídají polohy.
  • A konečně měkká matrace. Ta je vysoce komfortní a velmi přizpůsobivá. Netrpíte-li nadváhou, pravděpodobně na ni nedáte dopustit – poskytne vám dokonalé uvolnění, které na tvrdších matracích nezažijete.

Špičkové české matrace Mabo

Na matrace narazíte na každém rohu, ale jen některé produkty jsou skutečně kvalitní. Nebudete-li si vědět rady s výběrem konkrétní značky, jděte na jistotu a sáhněte po výrobcích značky Mabo. České matrace jsou k mání v síti prodejen po celé České republice a samozřejmě i online na www.matrace-mabo.cz.

Publikováno: 30. 06. 2015

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: matrace mabo