Stylové příslušenství

Vybíráme vinotéku

Řadíte se mezi milovníky zkvašených hroznů a celý den se těšíte na to, až si večer vychutnáte dvě deci bílého či červeného vína? Nejste sami. Češi jsou si vyhlášeným „pivním“ národem, ale stále více přichází na chuť kvalitnímu vínu. Chcete-li si ho však opravdu vychutnat, musíte ho mít kde skladovat. Ideálním místem je vinný sklípek, jenomže ten si nemůže pořídit každý. Oblíbenou alternativou tak může být vinotéka, která zaručí, že víno nepřijde o své vlastnosti ani po dlouhém skladování. Následující odstavce jsou proto určeny pro všechny, kteří si s výběrem vhodné vinotéky neví rady.

Jak funguje domácí vinotéka

Vinotéka je speciální zařízení, které se podobá chladícímu boxu. Obsahuje komponenty, které zaručí dosažení ideální teploty, která je potřebná ke skladování vína. Stálou cirkulaci zajišťuje přístup čerstvého vzduchu, který proudí přes filtr s aktivním uhlíkem. Filtr pohlcuje nežádoucí pachy a navíc udržuje přirozeně čisté prostředí uvnitř vinotéky. Přístroje nabízí rozpětí teploty od 5-18°C, což je ideální stav pro uskladnění. V horní části doporučujeme skladovat červená vína a ve spodní perlivá vína. Domácí vinotéky jsou k mání v mnoha designových a velikostních provedeních , od kterých se odvíjí výsledná cena. Ty nejdražší jsou vybaveny policemi, které slouží k přechodu na konzumační teplotu. Samozřejmostí jsou různé chladící zóny, ve kterých uskladníte rozličné druhy vín. V nejluxusnějších vinotékách můžete uskladnit i otevřené lahve a vysoké karafy.

Ideální teploty pro uskladnění vína

Domácí vinotéka by měla stát v místnosti, ve které je teplota v rozmezí 10°C až 22°C. Na závěr se podívejme na správné teploty jednotlivých vín:

  • červené víno 15 – 18°C
  • bílé a růžové víno 7 – 12°C
  • perlivé víno 8 – 10°C
  • likérové víno 6 – 8°C
  • šumívé víno 5 – 7°C

Široký sortiment domácích vinoték nabízí vyhlášený elektro specialista levneelektro.cz. Vinotéku si můžete objednat z pohodlí domova, případně vyzvednout osobně v některé z mnoha kamenných prodejen.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.