Skvělé tipy

Kvalitní spánek začíná kvalitní matrací. Víte, jak ji vybrat?

Spánek je to nejkrásnější a zároveň nejnutnější, co nás může v životě potkat. Není přitom důležité ani tak to, kolik hodin naspíme, ale zda je spánek nerušený a kvalitní. A jak si zajistit kvalitní spánek? Cesta k nirváně v ložnici začíná kvalitní matrací! Jedině s ní ráno vstanete úplně čerství a připraveni čelit nástrahám nového dne. Správná matrace také snižuje riziko problémů se zády. Víte, jaká matrace je pro vás ta správná?

Tvrdost matrace záleží na vaší hmotnosti

Matrace se vyrábějí ve čtyřech stupních tuhosti. Vaše volba záleží především na tom, kolik vážíte. Nejměkčí matrace jsou vhodné pro mládež nebo velmi drobné ženy. Naopak nejtvrdší matrace jsou pro lidi s vysokou hmotností. Zároveň tuhost záleží na poloze, v jaké nejčastěji spíte. S výběrem vám ochotně pomohou v prodejně.

Zvolená matrace by měla mít výšku nejméně 15 cm, v případě seniorů dokonce přes 20 cm. Nižší matrace neberte, neposkytly by vám dostatečný komfort. Délku a šířku dobře změřte podle své postele. Jestliže potřebujete matraci 90×200 a koupili byste ji v rozměrech 100×200, byla by vám k ničemu.

Pružinové matrace, které byly dříve oblíbené, jsou spíše na ústupu. Na jejich místo se dostávají matrace z PUR pěny. Zvláštní kategorií jsou matrace pro děti, které respektují speciální požadavky a podporují zdravý růst a vývoj dětí.

Jakou matraci na manželskou postel?

Páry mívají často ve zvyku spát co nejblíže k sobě. Dvě matrace, byť na manželské posteli, jsou pro ně překážkou. Aby se necítili separovaně, kupují si matrace 160×200. Tím si ovšem příliš nesvědčí. Společná matrace nemůže respektovat individuální potřeby každého z partnerů, je pouhým kompromisem. Partneři se navíc navzájem více ruší, než když si pořídí dvě oddělené matrace. Je proto dobré zvážit, co je důležitější. Pocit úplné blízkosti, nebo kvalitní spánek?

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.