Vybíráme skříň do dílny: Na čem opravdu záleží?

Pustili jste se do zařizování vysněné domácí dílny, anebo rovnou do profesionálních výrobních prostor? V obou případech se neobejdete bez kvalitního dílenského nábytku. Ale co si pod přívlastkem „dílenský“ představit? A jak poznáte, že jste zvolili dobře? Abychom vám zařizování usnadnili, zaměřili jsme se na jednu z nejdůležitějších součástí celku – dílenské skříně. V následujících řádcích najdete odpovědi na nejdůležitější otázky. Mít v dílně dostatek úložného prostoru je předpokladem efektivní práce. Jakmile se vám na ponku a dalších místech začnou hromadit věci, které nepotřebujete mít neustále po ruce, zavládne chaos. Řešení přitom nabízí praktická dílenská skříň, případně soustava několika skříní.

Jaký zvolit materiál?

V prvé řadě byste si měli uvědomit, že výběr skříně určené do dílny podléhá jiným kritériím, než na jaká jste zvyklí v případě nábytku do domácnosti. Naprosto zásadní rozdíl spočívá v použitých materiálech. Jak do dílny, tak do výrobního provozu se jako ideální jeví kovová či plechová skříň, případně kombinace obojího. Jedná se o trvanlivé materiály nenáročné na údržbu. Skříně díky nim mají dlouhou životnost, jsou stabilní, pevné a odolné vůči mechanickému poškození. Zároveň se můžete spolehnout na vysokou nosnost polic, což přijde vhod při uskladnění těžších materiálů apod.
Pozor: předpokladem dlouhé životnosti a bezúdržbovosti je kvalitní lak a povrchová úprava!

Vyberte si vhodné vnitřní uspořádání

Dílenská skříň se může lišit vnitřním uspořádáním. V tomto směru je výběr otázkou vašich požadavků a je jen na vás, zda zvolíte variantu s klasickými křídlovými, nebo výsuvnými vertikálními dveřmi, skříň s výškově nastavitelnými policemi, případně řešení s plastovými boxy. Chcete-li mít jistotu, že vaše nová skříň do dílny bude stát za to, vyberte si z široké nabídky firmy POLAK CZ. Renomovaný český výrobce klade důraz na precizní zpracování, vysokou kvalitu materiálů a variabilitu nábytku.

Publikováno: 23. 11. 2018

Kategorie: Pro kutily

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat dílenskou skříň | skříň do dílny