Pro kutily

Vybíráme skříň do dílny: Na čem opravdu záleží?

Pustili jste se do zařizování vysněné domácí dílny, anebo rovnou do profesionálních výrobních prostor? V obou případech se neobejdete bez kvalitního dílenského nábytku. Ale co si pod přívlastkem „dílenský“ představit? A jak poznáte, že jste zvolili dobře? Abychom vám zařizování usnadnili, zaměřili jsme se na jednu z nejdůležitějších součástí celku – dílenské skříně. V následujících řádcích najdete odpovědi na nejdůležitější otázky.

Mít v dílně dostatek úložného prostoru je předpokladem efektivní práce. Jakmile se vám na ponku a dalších místech začnou hromadit věci, které nepotřebujete mít neustále po ruce, zavládne chaos. Řešení přitom nabízí praktická dílenská skříň, případně soustava několika skříní.

Jaký zvolit materiál?

V prvé řadě byste si měli uvědomit, že výběr skříně určené do dílny podléhá jiným kritériím, než na jaká jste zvyklí v případě nábytku do domácnosti. Naprosto zásadní rozdíl spočívá v použitých materiálech.

Jak do dílny, tak do výrobního provozu se jako ideální jeví kovová či plechová skříň, případně kombinace obojího. Jedná se o trvanlivé materiály nenáročné na údržbu. Skříně díky nim mají dlouhou životnost, jsou stabilní, pevné a odolné vůči mechanickému poškození. Zároveň se můžete spolehnout na vysokou nosnost polic, což přijde vhod při uskladnění těžších materiálů apod.

Pozor: předpokladem dlouhé životnosti a bezúdržbovosti je kvalitní lak a povrchová úprava!

Vyberte si vhodné vnitřní uspořádání

Dílenská skříň se může lišit vnitřním uspořádáním. V tomto směru je výběr otázkou vašich požadavků a je jen na vás, zda zvolíte variantu s klasickými křídlovými, nebo výsuvnými vertikálními dveřmi, skříň s výškově nastavitelnými policemi, případně řešení s plastovými boxy.

Chcete-li mít jistotu, že vaše nová skříň do dílny bude stát za to, vyberte si z široké nabídky firmy POLAK CZ. Renomovaný český výrobce klade důraz na precizní zpracování, vysokou kvalitu materiálů a variabilitu nábytku.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Kalkulace nových oken

Kolik vás budou stát nová plastová okna? Prohlédněte si podrobný plastová okna ceník a nechte si připravit nezávaznou kalkulaci.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte krásné tapety na zeď za akční ceny!

Nepřehlédněte!