Podlaha, která vás nejen unese

Řekne-li se, že pořádná podlaha je základem každého domu či bytu, rozhodně nejde o přehnané tvrzení. Pokud ta vaše není dostatečně bytelná, rovná a izolovaná, nebo její vzhled hyzdí design stylově vyvedené místnosti, nedostatek nedoženete ani tím nejmodernějším nábytkem. Začněte tedy při zařizování nového bydliště pěkně od podlahy!

U podlahy rozhodně neslevujte ze svých požadavků

Nová podlaha, to není žádná drobná investice, je tedy jasné, že na ni kladete vysoké nároky. V dnešní době již existuje celá řada materiálů, která odpovídá vysokým standardům jak na výborné vlastnosti, tak na design a údržbu. Záleží už jen na tom, jaké priority si stanovíte. Pojďme si nyní přiblížit některé ze zajímavých možností, které vám nabízí specialista na podlahy, společnost OK-PODLAHY s více než 10letou zkušeností s realizacemi podlahových skladeb nejrůznějších typů.

Zaostřeno na vinyl

Vinylové podlahy se dlouhodobě drží na předních příčkách v žebříčku oblíbenosti. Je tomu tak především díky dlouhé životnosti materiálu a minimální údržbě, kterou mu musíte věnovat. V dnešní hektické době má málokdo čas starat se denně o dům, každý tudíž ocení voděodolnou podlahu, již stačí pouze setřít a nečistota je pryč, a to i když jste ji polili třeba vínem. Zajímavý vzhled v mnoha barevných provedeních a dekorech znamená, že je jen málo míst, kam se vinyl nehodí, stálobarevnost tohoto materiálu se zase postará o to, aby pěkný také zůstal. Příjemným bonusem je pak zvuková izolace vinylových podlah. Můžete dupat, jak chcete, sousedům o patro níž to vadit nebude. Horký typ pro rodiče nadmíru aktivních dětí!

Linoleum je pasé, marmoleum je in

Při slově „linoleum“ se jistě nejednomu z nás vybaví nehezké socialistické kuchyně pokryté tímto materiálem, typicky v nepříliš povedené imitaci dřeva. Marmoleum je úplně něco jiného. Zbavíte-li se předsudků, objevíte v něm ideální podlahovou krytinu. V podstatě se linoleu dost podobá, jde ovšem o přírodní materiál, mezi jehož hlavní složky patří pryskyřice, vápenec, lněný olej, moučka a řada pigmentů, které ho činí designově zajímavým. Kvalitativně se tedy jedná o zcela jinou úroveň. Jeho hlavní devízou však je jedinečná schopnost ničit bakterie a další škodlivé organismy, které způsobují alergie a dýchací problémy. Máte-li v rodině malé děti, alergiky, astmatiky nebo starší osoby, příznivější prostředí jim nemůžete zajistit. I zde platí, že je tento typ krytiny odolný a prakticky bezúdržbový. Vrchní vrstva podporuje tvorbu antistatické elektřiny, která působí doslova jako repelent prachu.

Když stavíte víc než byt

Brněnská společnost OK-PODLAHY se nevěnuje pouze pokládce podlah v bytech či rodinných domech. Mezi její klienty patří také majitelé firem, skladů, výrobních hal, garáží a průmyslových prostor po celé České republice. Pracujete-li na stavbě či rekonstrukci podobných prostor, podívejte se na realizace strojně hlazených průmyslových podlah nebo litých anhydritových podlah. Obě metody jsou vhodné i pro větší prostory a pořádnou zátěž, každá má své výhody a specifika.

Publikováno: 01. 11. 2016

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: anhydritová podlaha | vinylová podlaha