Kompostéry aneb nejlepší zahradní pomůcka posledních let

Ještě před pár lety je svět neznal a dnes se bez nich neobejde nejeden zahradník. Kompostéry se staly nenahraditelnými pomocníky ulehčujícími spoustu práce. Dostanou i vás?

Zpracovávání přebytečného odpadu

Jestliže i vy patříte mezi zahradní nadšence, kteří si rádi pěstují své vlastní rostliny, pak jste se nejspíše také nejednou zamýšleli nad tím, jak by se dala efektivně využít všechna ta posekaná tráva, odumřelé rostlinky, podzimní listí nebo vytrhaný plevel. Kompostéry tohle všechno zvládnou hravě využít a zpracovat takovým způsobem, aby vám vzniknul čistý, prvotřídní kompost pro vaši zahradu. Tento zahradní parťák se stal obrovskou senzací a najdete ho dnes v každém dobrém zahradním obchodě, a dokonce už i na internetu. Stačí jen pár kliknutí a najdete si ten ideální kousek pro vaši zeleň.

Zvolte si svoji velikost

Kompostéry lze dnes na trhu najít už v několika různých velikostech. Tu správnou volbu ovlivňuje převážně rozměr vašeho pozemku. Ne všichni se mohou pyšnit velikostí texaského ranče, ale nebojte! Ani ty nejmenší zahrádky nebudou ošizeny, protože přesně pro ně existuje velikost 900 litrů, která hravě zpracuje veškerý odpad. Naopak pro ty pořádné zahradní velikány je v nabídce hned několik objemových velikostí od 1800 litrů až po 3200 litrů. Tím největším možným kouskem, jaký lze na trhu sehnat je 4500 litrů. Pokud vám však ani to nevystačí, zvažte koupi rovnou dvou. Ať máte jistotu.

Materiály na kompostér

Materiály, ze kterých se kompostéry vyrábí, jsou tři. Dřevo, plast a drát. První možnost se využívá nejčastěji, ovšem není na škodu zkusit i drátěné nebo plastové kousky. S výběrem vám v tomto případě mohou poradit zkušení odborníci. Co se týče ceny, nejmenší dostupný kousek vás vyjde na necelé dva tisíce korun, u těch větších už může jít cena značně nahoru. Neváhejte a pusťte se do kompostování!

Publikováno: 25. 08. 2020

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam