Vlastní fotomagnetky: Jak je vytvořit za pár minut?

Fotomagnetky mohou být pěknou vzpomínkou na dovolenou, cestování i pěkné chvíle strávené s přáteli či rodinou. A také je to hezký dárek. Můžete si je nechat vyrobit ve fotolabu. Anebo to jde zábavněji – svépomocí. Jak si na koleně či stole vytvořit vlastní fotomagnetky? Asi každou tetičku nebo babi potěší fotka vaší ratolesti. Navíc, kde se dá přicvaknout k ledničce, je to paráda. Vlastní foto magnetky můžete mít za pár minut. Co je k tomu potřeba?

K výrobě fotomagnetek jsou potřeba:

Jak na vlastní magnetky z fotek

1) Položte si na stůl hotové, vytištěné fotky. Pokud nemáte, magnetky se dají vytvořit i z pohlednic nebo jakýchkoliv jiných obrázků na papíře, který si na potřebný rozměr nastříháte. 2) Ze zadní strany samolepicí magnetické fólie na fotomagnetky odstraňte ochrannou fólii. 3) Přiložte na magnetickou fólii fotografii, řádně na chvilku přitlačte, aby se lepidlo správně aktivovalo. 4) Vyhlaďte hadříkem nebo gumovým válečkem, pokud máte. 5) Jestliže na některé straně fólie přesahuje, odstřihněte ji nůžkami, anebo odřízněte pomocí pravítka a zalamovacího nože. 6) Hotovka, máte své vlastní fotomagnetky! Teď už jen zbývá podarovat rodinu, přátele nebo si nové fotomagnetky nacvaknout doma k jakékoliv feromagnetické ploše ze železa, oceli, plechu.

Kam se dají foto magnetky přicvaknout?

Magnetická fólie, a tedy i fotomagnetky, hezky drží třeba na magnetické tabuli, plechové nástěnce, kovové zárubni dveří, dají se umístit na ledničku, bok mikrovlnky, pračky, myčky, ke konstrukci ocelových sloupů či traverz.

Co místo fotek na fólii přilepit?

Pro výrobu suvenýrků a dárečků se dají využít i mušličky od moře, menší kamínky, napůl rozříznuté korkové zátky od vína, pivní zátky. Omrkněte a vyzkoušejte další nápady na výrobu magnetických suvenýrů z cest.

Publikováno: 31. 01. 2022

Kategorie: Pro kutily

Autor: Adam