Výběr konání svatby: jeden z nejdůležitějších úkonů při plánování svatby

Naplánovat svatbu není nic důležitého. Čím větší je počet hostů, tím je tato práce náročnější. Můžete se svěřit do rukou specializované společnosti, za kterou ale budete muset něco připlatit. Proto spousta lidí volí plánování svatby na vlastní pěst. A to znamená na jedno jediné datum zařídit svatební místa, kadeřnici, svatební šaty, fotografa, DJ nebo živou hudbu a spoustu dalšího. V tomto článku se zaměříme na rady týkající se výběru a rezervace svatebního místa.

Rezervujte předem

Čím dříve budete rezervovat místo konání svatby, tím větší máte pravděpodobnost, že bude volno. U některých nejoblíbenějších míst není výjimkou, že musíte rezervovat své míst klidně i roky dopředu. Pokud netrváte na tom, aby se svatba konala o víkendu, budete mít určitou výhodu. Na druhou stranu pokud budete volit den, který má magické datum nebo prostě hezká čísla, může být obsazeno, i když se nejedná o víkend.

Zvažte vzdálenosti míst

Místo konání hostiny a svatebního obřadu by nemělo být příliš vzdálené. Hosté by pak mohli být unaveni dlouhým cestováním. Pokud neplánujete ubytování hostů, pak by se svatební obřad měl konat v místě, kde žije nejvíce hostů.

Plán B

Venkovní svatby jsou jistě lepší, než ty, které se konají v interiéru. Vždy je ale dobré připravit se na nejhorší – na vítr nebo déšť, který by mohl vaši krásnou svatbu zhatit.

Výzdoba místa

Ve většině svatebních míst se o výzdobu postarají samotní zaměstnanci. Někdy ale můžete ušetřit, když se o výzdobu postaráte na vlastní pěst. Vyberte si místo, které se vám líbí. Poté už můžete vybrat barvy svatby. Mohou to být vaše oblíbené barvy nebo takové, které jsou zrovna moderní (můžete je zjistit na různých svatebních veletrzích). Výzdobu si můžete obvykle domluvit na míru.

Požádejte o doporučení

Pokud toužíte o bezchybném svatebním dnu, můžete si zjistit podle referencí, jaké zkušenosti měli s vámi zvoleným místem konání ostatní. Tyto reference hledejte na nezávislých webech, nikoli na stránkách samotného poskytovatele (ten tam bude mít samozřejmě jen kladná hodnocení).

Publikováno: 30. 03. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam