Vy ještě nesvítíte LED žárovkami? Napravte to!

Čas plyne jako voda a naše nároky na bydlení se rok od roku zvyšují. Zapátrejte v paměti a vzpomeňte si, jak váš domova vypadal před deseti nebo patnácti lety. Předpokládáme, že se změnil k nepoznání. V kuchyni vám dělá společnost americká lednice s přehledným digitálním displejem, do garáže se dostanete jediným stiskem tlačítka na dálkovém ovládání... mohli bychom pokračovat do nekonečna. Technologie se neustále vyvíjí a běžná uživatelé vyžadují kvalitnější a přitom úspornější zařízení. Vzhledem k rostoucím cenám energie je úspora na místě a my vás přesvědčíme o tom, že se neobejdete bez moderního LED osvětlení. Opravdu ho ještě nemáte? V tom případě se pohodlně usaďte... Klasické žárovky jsou „out“. Věděli jste, že z dodané energie spotřebují na výrobu světla jen cca 8 % a zbytek se přemění na teplo? O nízké životnosti se raději ani nezmiňujeme. Jenomže když jsou tak „levné“, tak proč je nahrazovat dražším typem osvětlení? A právě to je chyba. Chopte se kalkulačky a spočítejte si, kolik můžete ušetřit pomocí LED svítidla. Běžná žárovka o příkonu 40 W stojí 10 Kč a vydrží svítit 1000 hodin. Můžete ji nahradit „ledkou“, která potřebuje jen 8 W (světelný rok odpovídá 47 W žárovce), stojí 220 Kč a má životnost 30 000 hodin. Výsledek si nezapomeňte vynásobit celkovým počtem žárovek, které máte doma. Pravděpodobně dojdete k závěru, že se výměna opravdu vyplatí. Z dlouhodobého hlediska ušetříte nemalou částku – LED žárovka vás bude stát zhruba pětkrát méně než klasická žárovka. Úspora však není jediným argumentem, proč se přiklonit pro LED technologii. Představíme vám i další výhody, ale ještě předtím si uděláme krátký výlet do historie. LED žárovka

LED žárovky se zrodily před více než 50ti lety

Light emitting diode byla poprvé představena již v roce 1962. Tehdy dioda našla využití jen co by kontrolka na přístrojích, protože byla dostupná jen v několika barvách. Navíc nebyla příliš výkonná. V roce 1993 ale proběhla malá revoluce a na trhu se dostaly modré svítivé diody. Vznikla první multičipová LED žárovka a jen dva roky poté odborníci vyvinuli nový způsob dosažení bílého světla pomocí modré diody a luminoforu. Suma sumárum, LED diody rozhodně nepatří mezi zbrusu nové technologie, ale naopak jsou s námi již řadu let. Vraťme se však k výhodám těch moderních svítidel.

1. LED žárovky dobře vypadají

Potrpíte si na detaily? Pak byste neměli podceňovat ani osvětlení. Chcete-li, aby vaše bydlení odpovídalo současným standardům, neváhejte. Design LED žárovek vypadá velmi stylově a má jistý nádech hi-tech. K mání je pestré spektrum typů, které se různí designem i světelným tokem (např. klasický tvar, spirála, polospirála, reflektor...). Kdo by odolal?

2. Velmi dlouhá životnost

Ušetřete si starosti a čas, který souvisí s častou výměnou běžných žárovek. LED osvětlení má životnost kolem 30 000 hodin, což je 30 x více než klasika. Halogenová svítidla vydrží v provozu 2000 až 3000 hodin a zářivka až 20 000 hodin. V praxi je životnost LED žárovky závislá na kvalitě výroby a množství vyprodukovaného tepla.

3. Stále dostupnější cena

Před několika lety vás mohla odradit vysoká pořizovací cena, kvůli které nebyla úspora energie tak zajímavá. Dnes je „všechno jinak“ a i kvalitní LED žárovky seženete za přijatelné peníze. V příštích letech by cena měla klesat ještě výrazněji.

4. Odolnost a bezpečnost

Normální žárovce stačí málo. Lehký náraz a „je po ní“. O střepy se mohou zranit vaše děti i domácí mazlíčci. S „ledkou“ se vám nic podobného nestane. Je mnohem odolnější a tudíž i bezpečnější. Pravděpodobně se jí nestane nic ani v případě, že spadne z menší výšky na zem. Tak co vy na to? Přesvědčila vás cenová dostupnost, dlouhodobá úspora a další vlastnosti LED osvětlení? A abychom nezapomněli – za zmínku stojí i fakt, že diody okamžitě svítí na plný výkon a nebudete muset čekat, než se „rozehřejí“. Žárovky můžete neustále zapínat a vypínat, na jejich životnost to nemá vliv. led osvětlení Přesto doporučujeme, abyste upřednostnili prověřenou značku před o něco levnějšími, ale méně kvalitními „no name“ výrobky. Vsaďte na českou společnost EMOS, která na trhu působí již 25 let, má vlastní logistické centrum a veškerý sortiment skladem. V nabídce najdete LED svítidla různých typů, velikostí a patic (E14, E27, GU10. GU 5,3...) za super ceny. V e-shopu shop.emos.cz nechybí ani široké spektrum dalších výrobků, bez kterých se ve vaší moderní domácnosti tak jako tak neobejdete – domácí telefony a videotelefony, meteostanice, pohybová čidla, GP baterie a spoustu dalších věcí.

Publikováno: 29. 10. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: led žárovky výše úspory | úspora s led žárovkami | výhody led osvětlení