Interiér

Jak vybírat podlahovou krytinu tak, abychom s ní byli maximálně spokojení?

Nejste spokojení se stávající podlahovou krytinou a uvažujete o nové? S výběrem nespěchejte a zvažte všechny výhody i nevýhody dostupných podlahových krytin. Podlaha leccos vypovídá o jejích uživatelích a aby udělala perfektní službu, měla by být pečlivě řemeslně provedena. Zároveň musí padnout konkrétnímu bydlení takříkajíc na míru a doplňovat ostatní interiérové prvky.

Sortiment podlah je velmi rozsáhlý a to nejen co se materiálů týče, ale také barevnosti. Rozhodně se nemusíte bát, že si nevyberete. Otázkou je, jestli je lepší podlaha z laminátu, ze dřeva, nebo z korku. Výběr jde ruku v ruce s rozpočtem a zmiňovaným charakterem interiéru. (budete vybírat podlahu podle stávajícího zařízení, nebo naopak?). V praxi má každý typ podlahy výhody i nevýhody.

Lamino, dřevo, nebo korek?

Například laminátová podlaha bývá chladnější než dřevěná, ale varianta s tloušťkou 7 – 8 mm je při renovaci bytu výhodná. Jednotlivé typy laminátových podlah se liší podle třídy zátěže a povrchu lamel. Můžete si vybrat mezi strukturovaným, hladkým nebo pórovitým povrchem.

Vsadíte-li na masivní dřevěnou podlahu, můžete se spolehnout na velmi dlouhou životnost. Je pravděpodobné, že si ji užijí i další generace. Aktuálně jsou trendy třívrstvé dřevěné plovoucí podlahy s masivnější dýhou (cca 4 mm), které lze lepit i na podklad. Klasiku reprezentují prkenné podlahy, parketové vlisy a mozaiky.

Masivní dřevo je nejen krásné, ale také příjemné a nevyžaduje složitou údržbu. Je ideálním řešením pro ty, kteří preferují přírodní materiály a originalitu.

Na závěr jsme si nechali korkové podlahy, které se v posledních letech derou na přední pozice v pomyslném žebříčku popularity podlahových krytin. Stejně jako dřevo, je i korek přírodní a má výjimečné užitné vlastnosti. Je pružný a velmi příjemný. V interiéru navozuje pohodovou atmosféru a hodí se téměř do všech místností.

Podlahové krytiny nejen pro České Budějovice

Stále si nevíte rady? Obraťte se na podlahy a podlahové krytiny České Budějovice (studio PODLAHY BUKÁČEK). Společnost se na trhu pohybuje velmi dlouho a nabízí prodej, realizaci podlah a samozřejmě i poradenství.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.