Energie

Vše, co byste měli vědět o vytápění dřevěnými pelatami

Napadlo vás, že ulevíte rodinnému rozpočtu a zaměříte se na nejslabší místo – pravidelné náklady za vytápění? Chcete-li topit ekonomicky a zároveň s ohledem na životní prostředí, stoprocentně se do vašeho hledáčku dostanou dřevěné pelety. Vyrábí se ve standardizované velikosti lisováním z odpadu, jenž vzniká při zpracování dřeva. Umožňují pohodlné, a přitom velmi efektivní vytápění.

Kolik díky dřevěným peletám ušetříte?

Oproti plynu, elektřině a topnému oleji jsou dřevěné pelety výrazně levnější. Jejich cena je téměř srovnatelná s cenou hnědého uhlí, ovšem oproti němu nabízí mnohem větší komfort při topení – čistotu a možnost plně automatického přikládání. K dalším výhodám patř neutrální bilance CO2 a fakt, že jde o obnovitelný zdroj energie.

Průměrně velký rodinný dům lze pomocí dřevěných pelet vytápět za cca 20-30 tis. Kč ročně (odpovídá množství 4-5 tun pelet) . Vytápění domu v nízkoenergetickém standardu stojí přibližně 10 tis. Kč (cca 1-2 tuny pelet). Přesná částka samozřejmě závisí na množství faktorů včetně velikosti vytápěné plochy, kvalitě tepelné izolace domu apod.

Kde lze peletami topit?

Dřevěnými peletami můžete topit v klasickém kotli i v krbových kamnech. V obou případech nebudete ztrácet čas štípáním dřeva, sušením a pracným úklidem nezanedbalného množství popela.

Kdy pelety zakoupíte nejlevněji?

Majitelé kotlů na dřevěné pelety moc dobře vědí, že palivo nejlevněji nakoupí po skončení topné sezóny, kdy se ceny propadají o desítky procent. Slevy pak často přetrvávají až do léta. Tímto způsobem lze ušetřit několik tisíc korun.

Čemu byste se naopak měli vyhnout obloukem, jsou levnější, ale méně kvalitní dřevěné pelety – obvykle pocházející z východních dovozů. Mají nižší výhřevnost a v konečném důsledku jich spálíte mnohem více a neušetříte ani korunu.

Kvalitní dřevěné pelety s vysokou výhřevností poznáte podle certifikátu Enplus a razítka A1. Jedná se o nejkvalitnější topivo na trhu a zakoupíte ho např. u specializovaného prodejce OPTIMTOP s.r.o. na drevenepelety.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.