Elektronika

Věčný souboj: LCD nebo LED?

Toužíte po opravdovém vizuálním zážitku, na který jen tak nezapomenete? Nemusíte pro něj chodit daleko, respektive do kina. Vzhledem k tomu, že ceny moderních televizorů klesají, jako HDP eurozóny, si může soukromé kino pořídit téměř každý. Doby, kdy se v našich obývácích skvěl CRT televizor s majestátní 55 cm úhlopříčkou, jsou naštěstí ty tam a my si můžeme vybrat mezi ultramoderními modely, které jsou prošpikovány celou řadou (ne)potřebných funkcí. Otázkou však nadále zůstává, jestli zvolit Losnu, nebo Mažňáka, tedy pardon – plazmu, či technologii LED. Obojí má něco do sebe, ale vítěz může být jenom jeden.

Proč je LED lepší než plazma?

V době svého nástupu způsobily plazmové televize malou revoluci. Nabízely totiž mnohem lepší obraz (reálnější a sytější barvy), než tehdejší LCDčka, který šlo pozorovat pod mnohem větším úhlem. Tím bohužel výčet výhod končí. Plazmové televize byly vždy dražší, než LCD a často měly problémy s kontrastem (hlavně levnější modely). Co se životnosti týče, moderní plasmové televize vydrží cca 10 let nepřetržitého provozu, což je mnohem více, než modely prvních generací. Ještě před několika lety bylo rozhodování mezi LCD a plazmou poměrně složité – rozhodl až nástup technologie LED. Televizory, které využívají podsvícení LED diodami, nabízí vynikající obraz, minimální spotřebu a navíc se vyrábí v mimořádně tenkém provedení.

Nakupujte z pohodlně a levněji

Obešli jste několik místních prodejen s elektronikou, ale ceny televizí vám připadají neúměrně vysoké? Řešení je jednoduché, objednejte si novou televizi online. Nejde jen o širší nabídku, ale také nižší cenu a to až o několik desítek procent. Obáváte-li se možných problémů s reklamací, obraťte se na některého z prověřených prodejců, který disponuje i kamennými prodejnami. Doporučujeme elektro expert.cz, který má v ČR 54 poboček. Nemůžete-li se rozhodnout ohledně značky, vsaďte na LED televize SHARP, které se mohou pochlubit podsvícením po celé ploše obrazovky, případně LED televize LG, které zaujmou elegantním designem a velmi nízkou cenou. Ať už se však rozhodnete pro LED televize SHARP, či LED televize LG, vždy se můžete spolehnout na rychlou dodací lhůtu a zákaznickou podporu, která vám zodpoví všechny případné dotazy.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.