LED žárovky nejsou „jen“ superúsporné. Mají i další výhody

Stále jste si je ještě nepořídili? Máte nejvyšší čas to napravit. LED žárovky jsou často prezentovány jako „osvětlení nové generace“ a pravdou je, že oproti klasickým žárovkám mají mnoho podstatných výhod. V současné době jde o nejlepší technologii v dané oblasti a pravděpodobně tomu tak ještě hodně dlouho bude. Chcete-li se seznámit s největšími přednostmi LEDek, nepřestávejte číst.

Ušetříte spoustu energie

Přemýšlíte nad tím, jak ušetřit za elektřinu? LED žárovka vám to umožní. Její spotřeba je ve srovnání s ostatními zdroji světla téměř zanedbatelná. Konkrétně je o cca 85 % úspornější oproti standardní žárovce. Což je skvělá zpráva i pro provozovatele obchodů, hal či jiných velkých prostorů. Investice do LED osvětlení se vrátí poměrně rychle a z dlouhodobého hlediska přinese velkou úsporu elektrické energie.

Nebudete často měnit žárovky

Koho by bavilo neustále nakupovat nové žárovky, jejichž životnost není příliš dlouhá? Nic podobného vás s LEDkami nečeká. Životnost kvalitních produktů je kolem 50 tisíc hodin, což v praxi znamená, že nebudete muset výměnu řešit velmi dlouho. Kromě toho je LED osvětlení vysoce odolné vůči mechanickému poškození a vibracím. Na životnosti se nepodepíše ani časté zapínání a vypínání.

Účinnost LED žárovky je vysoká

LED žárovka se pyšní vysokou účinností. Zhruba desetkrát vyšší oproti klasické žárovce a dvojnásobnou ve srovnání se zářivkou. Pokud si pořídíte LED reflektor, budete mít jistotou, že efektivně osvětlíte i poměrně velkou plochu. Plného výkonu dosáhnete takřka okamžitě po zapnutí. Tedy bez zdlouhavého čekání, jak je tomu v případě jiných zdrojů světla.

Stylová dekorace

SMD LED čipy nachází uplatnění také při výrobě LED pásků. Ty se používají jako osvětlení pracovních ploch a v místech, kde by byla instalace jiného osvětlení zbytečně obtížná či zcela nemožná. LED pásky jsou praktické a velmi vkusné. Přesvědčili jsme vás? Pak se po LED osvětlení poohlédněte u specializovaného prodejce na ledakce.cz.

Publikováno: 23. 12. 2017

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: led osvětlení | LED reflektor | led žárovky | výhody led žárovek