Skvělé tipy

5 rad, jak se stát ještě lepším čalouníkem

Některé profese sice nejsou tak atraktivní jako manažerské posty, ale je po nich ještě větší poptávka. A co se týče možného výdělku, mnohdy jsou na tom ještě o něco lépe. Jedním ze zaměstnání, o které se mladší generace příliš nezajímá, je čalouník. O čalounické služby je přitom enormní zájem. Pokud vás řemeslo učarovalo, ale nevíte si rady, jak začít, případně se zlepšit, inspirujte se následujícími tipy.

1. Vyučením vzdělávání nekončí

Zaručeným způsobem, jak se stát čalouníkem, je studium daného oboru na některé ze středních odborných škol. Ovšem pozor – výuční list z vás skvělého čalouníka neudělá, ve vzdělávání byste měli pokračovat i mimo budovu školy. Díky internetu jsou dostupné odborné publikace, a pokud umíte anglicky, snadno se dostanete k mnoha informacím, které vám ve škole nemusí prozradit.

2. Sledujte trendy a inspirujte se

Tento bod souvisí s předchozím. Mistr čalouník moc dobře ví, jakým směrem se jeho obor ubírá, protože bedlivě sleduje trendy a průběžně se seznamuje s novými materiály. Dokáže rozlišit, které druhy textilu jsou určeny pro domácí použití a naopak látky outdoor – vhodné pro použití ve venkovních prostorách.

3. Neodmítejte ani menší zakázky

Jakmile si uděláte jméno, o zakázky nebudete mít nouzi. Naopak je budete muset odmítat, respektive si vybírat jen ty zajímavější. Ale než se do této fáze dostanete, neopovrhujte ani menšími – jedině tak získáte tolik potřebnou praxi, která z vás udělá mistra.

4. Nepodceňujte kvalitu používaných materiálů

Má snad smysl připomínat, že kvalita materiálů rozhoduje o výsledku? Nesnažte se zákazníky nalákat na nejnižší cenu, raději je upozorněte na fakt, že kvalitní polyuretanová pěna vydrží mnohem déle než levnější materiály. Kvalitu si přirozeně hlídejte také u látek a dalších prvků.

5. Pořiďte si špičkové vybavení

V žádném oboru nejde jen o nadání řemeslníka, neméně důležitá je jeho výbavička. Investice do kvalitních nástrojů se vám vrátí – odrazí se na kvalitě práce, ergonomii i rychlosti, s jakou vypracujete zakázku.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte krásné moderní tapety na zeď za akční ceny!

Nepřehlédněte!