Interiér

Přírodní linoleum má unikátní složení. Nezaměňujte ho s PVC!

Pohráváte si s myšlenkou, že svému bydlení vrátíte duši? Tím máme samozřejmě na mysli výměnu podlahové krytiny, neboť právě o té se často hovoří jako o „duši interiéru“. Dnes vám představíme přírodní linoleum, které je v posledních letech stále oblíbenější. Na první pohled sice připomíná PVC, ale rozhodně tyto krytiny nezaměňujte. Jejich užitné vlastnosti jsou úplně jiné. Na informace jsme se ptali odborníků z firmy Podlahy Jupeko (České Budějovice).

Jaký je tedy zásadní rozdíl mezi přírodním linoleem a PVC? V podstatě nemají společného vůbec nic. Snad jen to, že jde o podlahové krytiny. Rozdíl tkví ve složení, životnosti, vlastnostech a v neposlední řadě i v ceně.

Bakterie nemají šanci

Přírodní linoleum je ekologické a velmi odolné proti opotřebení. Vyrábí se pouze z přírodních surovin (lněný olej, pryskyřice, dřevité či korkové moučky, vápenec, juta, pigmenty). Obrovská výhoda spočívá ve vynikajících hygienických vlastnostech – na linoleu se přestávají množit určité druhy bakterií a dalších mikroorganismů a nedochází k jejich dalšímu šíření. Z tohoto důvodu se tento materiál využívá i ve školách, nemocnicích, kancelářích nebo fitness centrech.

přírodní linoleum

Korek, nebo dřevitá moučka?

Korkové linoleum je pružnější a měkčí než linoleum z dřevité moučky, ale rychleji se prošlape a má větší obrusnost. Dřevěná moučka je pevnější a odolnější. Výrobci udávají životnost (za předpokladu správného využívání) až 50 let. Údržba je snadná a časově nenáročná. Přírodní linoleum je sice dražší než PVC, ale vzhledem k životnosti se investice vyplatí.

Pokud vás přírodní linoleum zaujalo, neváhejte se zeptat na další informace specialistů z Jupeko – podlahy České Budějovice. Firma nabízí komplexní servis, který zahrnuje odborné poradenství, dodávku i pokládku podlahy. V portfoliu samozřejmě najdete i jiné typy podlahových krytin (PVC, lamino, koberec, dřevěné podlahy…). Více na www.jupeko.cz.

Přírodní lino

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.