Unikátní abstrakce nesmí v moderním bydlení chybět

AbstrakceMilujete moderní design a hledáte způsob, jak podtrhnout charakter svého bydlení? V tom případě se pohodlně usaďte a vydejte se s námi na malou exkurzi moderního umění. Pomůžeme vám s výběrem dekorací, které dokonale zapadnou do koloritu vašeho domova – exkluzivních abstraktních obrazů.

Na začátek trocha teorie

Předtím, než zhodnotíme expozici virtuální galerie, internetového obchodu s abstraktními obrazy si zopakujeme, co že to ta abstrakce je. Spousta neználků trpí dojmem, že jde o výtvarné umění bez jakýchkoliv pravidel, ale ve skutečnosti rozlišujeme dva proudy, z nichž jeden ze základních výtvarných objektů vychází, ale nijak s nimi nesouvisí a druhý realitu zpodobňuje, ale výrazně ji zjednodušuje. Umělci, kteří se ve 20. století na vzniku tohoto směru podíleli, se inspirovali v kubismu. Abstrakce se následně dočkala mnoha modifikací a promítla se i ve zdánlivě nesouvisejících oborech. Stal se z ní fenomén a dodnes se těší značné oblibě. Abstraktní obrazy na zeď věší nejen znalci umění, ale i laici, kterým se motivy zkrátka a jednoduše líbí.

Unikátní abstrakce nemusí stát miliony

Ať už patříte do první nebo druhé skupiny, určitě si nenechte návštěvu e-shopu dekobraz.cz ujít. Díla s podpisem Paula Kleeho nebo Františka kupky zde sice nenajdete, ale i tak si váš vytříbený smysl pro umění určitě přijde na své. Nabízené obrazy na plátně pochází od slovenských autorů a koupíte je pouze zde. Nutno podotknout, že jde o velmi povedené kousky, které si s majstrštyky zmíněných velikánů v ničem nezadají. Prodejce rozdělil všechny obrazy na prodej podle barev, čímž výrazně usnadnil a urychlil celkovou orientaci. Jednoduše si vyberte barevnou kombinaci, která se hodí do vašeho interiéru a bebudete ztrácet čas prohlídkou obrazů, které vás nezajímají. Budete-li však mít dost času, určitě se pokochejte i motivy v jiných kategoriích – opravdu stojí za to. Desítky obrazů jsou k mání v několika velikostech a často ve vícedílných variantách. Zajímavá je i možnost individualizace. Dojdete-li k závěru, že vám na vybraném obrazu něco chybí, můžete si ho nechat upravit. Moderní obrazy na zeď jsou nejen vizuálně přitažlivé, ale i velmi kvalitní. Jsou tištěny speciální 12-inkoustovou technikou Cannon, která byla vyvinuta právě pro tyto účely. Plátna jsou ručně natažena na rám a vaší jedinou starostí je najít vhodné místo, kde si obraz pověsíte. O barevnou stálost a blednutí nemusíte mít starost, obrazy vydrží v původním stavu více než 50 let. Abstraktní obrazy dodají vašemu bydlení úžasnou atmosféru a budou vám dělat radost, kdykoliv se na ně podíváte...

Publikováno: 02. 04. 2013

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: abstraktní obrazy | moderní obrazy | obrazy na plátně | obrazy na zeď