V pražské čtvrti Jahodnice vyrostlo 46 nízkoenergetických rodinných domů. Máte zájem?

Nedávno vybudovaný komplex rodinných domů Jahodnice se nachází ve stejnojmenné pražské čtvrti. Ta je součástí městské části Hostavice na Praze 9 a poblíž ní jsou dále Kyje a Štěrboholy. V Lomnické ulici zde bylo postaveno celkem 46 moderních nízkoenergetických dřevostaveb ve třech odlišných variantách. Jestliže hledáte v naší metropoli nějakou nemovitost, nejlépe novostavbu s nízkými provozními náklady, pak by vás mohly zajímat následující detaily.

Rodinné domy od firmy RD Rýmařov

Realizace tohoto projektu je od samého počátku plně v rukou největšího českého dodavatele dřevostaveb, firmy RD Rýmařov. Tato společnost zajistila nejenom výrobu většiny potřebných dílů, ale i kompletní montáž. Domy pak sama i prodává. Nabízí je hned ve třech odlišných velikostech. S ohledem na náklady na provoz bude jistě důležitý i fakt, že jsou opatřeny energetickým štítkem B. Současný pokles cen energií totiž nemusí trvat příliš dlouho.

Dřevěné domy byly postaveny ve 3 variantách

Realizace každé stavby trvala přibližně měsíc. Další čas si samozřejmě vyžádalo i vybudování potřebné infrastruktury. Jak jsme se už zmínili, jednotlivé budovy vznikly ve třech odlišných verzích:

  1. TYP C – je také označován jako „finančně zajímavý“. Postaveno bylo celkem 22 těchto domů, každý s podlahovou plochou 92,4 m2 a dispozičním řešením ve stylu 3+kk. Ve druhém nadzemním podlaží se nachází terasa (17m2). Pozemek je vždy o velikosti cca 191 m2. Samozřejmostí je parkovací stání.
  2. TYP D – je označován coby „luxusní bydlení“ a charakterizován jako dvojdomek. Těchto domů vzniklo celkem osmnáct. Dispozičně se jedná o 6+kk s podlahovou plochou 156,3 m2 a terasou o velikosti 12 m2. Plocha pozemku je od 349 až po 592 m2. Součástí budovy je garáž.
  3. TYP G – Třetí variantou je šest tzv. „moderních domů“. Jejich dispozice 4+kk má podlahovou plochu 139,4 m2 a terasu o rozloze 16m2. K dispozici je vlastní garáž. Velikost pozemku je v rozmezí 338 – 464 m2.

30 let záruky je samozřejmostí

Všechny budovy jsou firmou RD Rýmařov vždy předávány v takzvaném komfortním standardu, což znamená, že jsou hned obyvatelné. Každý majitel si však může svůj nový dům ještě dodatečně upravit podle vlastních požadavků. Na konstrukční systém je poskytována záruka v délce 30 let. Fasáda je z minerální škrábané omítky. Podlahovou krytinou je v obytných místnostech a na chodbách laminát, na WC, v koupelnách a v zádveří pak dlažba z firmou poskytnutého vzorníku.

Inteligentní systém od firmy Siemens

O vytápění se starají elektrické přímotopy napojené na „Inteligentní systém řízení větrání a vytápění Siemens Synco-Living“. Jde o systém, který podobně jako i jiné dnes vyvíjené technologie vylepšuje vlastnosti dřevostaveb a tím zajišťuje pohodlné a příjemné bydlení. V koupelnách jsou pak samozřejmostí topné žebříky a topné folie. Garážová vrata dodává firma ALUROL, komín zase společnost SCHIEDEL.

V Hostavicích naleznete vše potřebné

V pražské městské části Hostavice, na jejímž území se „Jahodnice“ nachází, najdou noví obyvatelé bez nadsázky vše, co je k normálnímu a pohodlnému životu potřebné. Občanská vybavenost je samozřejmostí a to, co snad nenajdete přímo zde, obstaráte v blízkých Štěrboholech nebo v Dolních Počernicích. Nakoupíte si v Albertu, který je jen cca 10 minut chůze od tohoto obytného souboru. V docházkové vzdálenosti jsou dvě mateřské školy, z toho jedna zcela nová, základní škola a také několik dětských hřišť. Autem se přibližně za 10 minut dostanete na Štěrboholskou spojku. Autobusové zastávky MHD rovněž nejsou nijak daleko, takže o dopravní dostupnost nemusíte mít obavy. Zeleň nabídnou park Československých legionářů či nedaleký Hostavický potok a jeho nejbližší okolí.

 Moderní design a kvalitní provedení

Moderní designové řešení celého souboru rodinných domů Jahodnice už přilákalo řadu vážných zájemců o kvalitní bydlení. Vysoký standard i precizní provedení těchto dřevostaveb, jejichž garantem je dodavatel RD Rýmařov, navíc uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Firma s více než čtyřicetiletou historií, která má „za sebou“ už takřka 23 tisíc realizovaných staveb, je solidní zárukou odvedené práce. Vysoké poptávce po jejích domech se tedy není proč divit.

Co myslíte, mají podobné dřevostavby slibnou budoucnost? Nebo se moderní bydlení bude ubírat docela jiným směrem?

Publikováno: 30. 11. 2020

Kategorie: Reality

Autor: Adam