Skvělé tipy

Umocněte domácí pohodu Medvědí krví

Nevíte, co s načatým večerem? Což takhle umocnit romantickou atmosféru u rodinného krbu trochou medvědí krve? Nebojte, nechceme vás nabádat o odstřelu huňáčů, kteří se prohánějí po lese za vaší chalupou. Medvědí krev je oblíbené bulharské víno vyráběné krupáží odrůd Cabernet Saubignon a Merlot. Ale to vy přece moc dobře víte, protože jste již Medvědí krev ochutnali. Možná však netušíte, že kromě klasického červeného vína je k dostání několik dalších (a neméně lahodných) medvědů.

Medvědí krev je vskutku klasika, která se u nás prodává snad od nepaměti. Jenomže ne každý preferuje červené víno a právě tehdy přijdou vhod ostatní medvídci. Necháte se pozvat na skleničku bílého nebo růžového vina?

Medvěd bílý k nám nedorazil ze Severního pólu, ale z Thrácké nížiny v Bulharsku. Vyrábí se z odrůdy Chardonnay a osvěží vás chutí čerstvého ovoce, kterému dominuje aroma černého rybízu. Hodí se k sýrům s bílou plísní, těstovinám či ke kuřecímu masu. Optimální teplota skladování je 7 – 9 °C. Seženete ho za 69 Kč.

desc_3

Dalším adeptem budiž Medvěd růžový, zbrusu nový druh, který se vyznačuje harmonickou vůní lesních jahod a třešní. Má narůžovělou až lehce šedavou barvu a vyrábí se z kvalitních hroznů odrůdy Merlot pěstované na věhlasných vinicích nedaleko Melniku (nejmenší bulharské město). Užijete si ho se saláty, ovocem, dezerty, grilovaným masem a samozřejmě i samostatně. Optimální teplota skladování je 10 – 12 °C. Doporučená cena je 69 Kč.

desc_2

Na závěr jsme si nechali něco pro fajnšmekry. Tedy ne, že by ostatní medvědi nestáli za to, nicméně Medvědí krev exclusive je jako stvořená pro zvláštní příležitosti. V podstatě jde o klasickou Mědvědí krev, ovšem z vybraných ročníkových odrůd Merlot a Cabernet Sauvignon. Intenzivní rubínová barva, komplexní ovocné aroma a nazrálost barikových sudů vás dostane. Toužíte-li po tom nejlepším, co vám mohou vinice z okolí Melniku nabídnout, pak je exkluzivní varianta Medvědí krve jasnou volbou. Je vhodná k pečenému masu, sýrům a předkrmům. Optimální teplota skladování je 16 – 18 °C. Prodává se za 139 Kč.

vine_1_hover

A kde je koupíte? Ve většině supermarketů, ale také online u českého dodavatele PeMaP.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.