Umělý ratan není náhražka přírodního. V mnoha ohledech je lepší!

Nemůžete se dočkat, až se budete v průběhu teplých měsíců slunit na terase nebo na zahradě? Ale co když vám k pohodlnému posezení chybí jedna zásadní věc – zahradní nábytek? Pokud váš stávající nábytek vypadá, že minulá sezóna byla jeho poslední a nespokojíte se lacinou plastovou variantou, vsaďte na umělý ratan – materiál, který má oproti přírodnímu ratanu spoustu podstatných výhod. Zajímá vás, proč byste ho měli mít na zahradě, nebo kdekoliv jinde, i vy?

Výhody umělého ratanu oproti přírodnímu

Umělý ratan je na první pohled úplně stejný jako ten přírodní a hodí se na zahradu, stejně jako do interiéru. Jeho elegantní vzhled si zamiluje každý, kdo preferuje přírodní materiály, protože vypadá naprosto přirozeně. Vraťme se však k výše zmíněnému srovnání vlastností přírodního a umělého ratanu. V čem je umělý ratan lepší? Umělý ratan je trvanlivější a nepodléhá nepříznivým vlivům počasí. Do našich podmínek se hodí mnohem více a nemusíte ho uklízet ani na zimu (stačí, když ho přikryjete plachtou). Je stálobarevný a jeho údržba je naprosto nenáročná. Stačí, když ho čas od času přetřete vlhkou houbou. A v případě, že zmokne, ho usušíte suchým ubrouskem. Ratanový nábytek z umělého ratanu má mnohem delší životnost a vyplatí se i z finančního hlediska. V době, kdy by přírodní ratan dávno ztratil na kráse, bude umělý ratan vypadat stále jako nový.

Kde nakupovat?

Samotný materiál ale není zárukou kvality a perfektního designu, nicméně v případě sortimentu, který nabízí známý prodejce A-PROMAX, rozhodně nešlápnete vedle. Pokud toužíte po výjimečném a cenově dostupném nábytku, který atmosféru na vaší zahradě dokonale umocní, vyberte si některou z designově rozličných sad a uvelebte se... Zahradní ratanový nábytek je navíc k mání i po jednotlivých kusech a je tedy jen na vás, jestli si pořídíte jídelní set, nebo jen stylové dvojlehátko k bazénu. Umělý ratan nábytek 1 Umělý ratan nábytek 2 Umělý ratan nábytek 3