Stavební materiály

V čem je plexisklo lepší než sklo?

Jen málokterý materiál má tolik skvělých vlastností jako PMMA. Zkratka označuje polymethylmethakrylát známý jako plexisklo. „Náhražka“ skla se vyrábí již od 30. let minulého století a nabízí nízkou hmotnost, vysokou pružnost, velkou odolnost a snadnou manipulaci. Průhledný syntetický polymer, často přezdívaný jako organické sklo, nachází využití v domácí, průmyslové i komerční sféře. V mnoha ohledech předčí klasické sklo, a proto se hojně používá například na zastřešení pergol, ale také v hobby oblasti apod.

K typickým znakům plexiskla patří čirost a bezbarvost, a to bez ohledu na sílu vrstvy. Je naprosto průhledné, ale dá se velmi dobře probarvit. K ohýbání plexiskla dochází při teplotách mezi 130 až 140 °C, kdy dosáhne kaučukovitého charakteru a snadno se tvaruje. Díky tvarové paměti lez plexisklu vrátit původní tvar.

K největším přednostem polymethylmethakrylátu patří vysoká odolnost proti mechanickému poškození, méně koncentrovaným kyselinám a zředěným alkáliím. Plexisklu nevadí ani voda, bakterie, vlhkost či nízké teploty. Propustnost světla se pohybuje kolem 92 % v celém barevném spektru a tepelná odolnost (bez zatížení) je cca 80 °C. Plexisklo je zároveň ceněno pro své nadstandardní termoizolační vlastnosti.

Co se týče nevýhod, plexisklo má nižší povrchovou tvrdost, takže se snadno poškrábe.

Ve srovnání se sklem je výroba plexiskla výrazně levnější. Proto se v praxi často používá jako náhražka.

Sháníte specialistu na plexisklo? AZ Plastik dokáže hotové zázraky

Hledáte-li odborníka, který se zabývá prodejem i zpracováním plexiskla, obraťte se na českou společnost AZ Plastik. V oboru se pohybuje přes 20 let a nabízí ohýbání, frézování, lepení, lisování a řezání plexiskla, polykarbonátu, polyesteru a pěněného PVC.

Pokud vás zpracování a prodej plexiskla zajímá, přečtěte si více na www.az-plastik.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.