Skvělé tipy

Sauna postavená svépomocí? ANO, ale jen pokud splníte veškerá bezpečnostní kritéria

Říká se, že Češi jsou národem kutilů. Svépomocí postaví terasu, pergolu i zahradní domek. Potřebují k tomu v podstatě čtyři věci: zručnost, nadšení, patřičné náčiní a materiál. 
Zručnost a nadšení jsou českým kutilům vlastní. A náčiní i materiál seženou i online. Třeba v e-shopu shop.au-mex.cz.

Sauna svépomocí

Uvažujete o sauně svépomocí? Pokud jste zvládli zahradní domek, zvládnete i venkovní saunu. Ta ovšem musí být dobře odizolovaná, vybavená komínem, kamny, kvalitním odvětráváním a nějakým sezením. A pozor, neopomeňte přesně definovaná bezpečnostní pravidla!

Výběr dřeva pro stavbu sauny

Základem ovšem je kvalitní dřevo, tedy ne klasické smrkové palubky, ale speciální saunové. Nevhodné dřevo nejenže snadno nasaje okolní vlhkost, ale také u něj hrozí, že vám ze stropu a stěn bude odkapávat smůla! A to rozhodně nechcete.

Nakupujte na shop.au-mex.cz

Na již zmíněném e-shopu shop.au-mex.cz máte na výběr saunové palubky ze skandinávského smrku, olše a cedru, což jsou dřeviny, které jsou pro obložení a stavbu sauny právě pro svou nízkou nasákavost vlhkosti přímo ideální. Ze samotných profilů máte na výběr buď klasický, nebo softline. E-shop však myslí i na vnitřní lavice a případné poličky. Pro ty je vhodné zvolit speciální hoblovaná prkna určená přímo pro sauny.

Terasy dřevěné i kompozitní

Na e-shopu jsou samozřejmě k mání i další produkty, s jejichž pomocí si snadno zpestříte své domácí království. Třeba terasová prkna z jehličnatých i exotických dřevin, z nichž si snadno postavíte krásnou dřevěnou terasu. Nebo, zvolíte-li wpc, o které se prakticky nebudete muset starat, terasu kompozitní. Na ní pak budete moci grilovat i hodovat, ale především odpočívat.

Neopovrhujte překližkou

Vděčným a neprávem opovrhovaným materiálem ovšem je i překližka, která je ideálním materiálem nejenom pro výrobu dřevěných dekorací, saní a betlémů, ale třeba i podlah. Váš byt však může ozdobit třeba překližkové pódium, které vašemu obydlí dá zcela novou dimenzi.

Dřevěná fasáda? Skvělá volba!

Nebo uvažujete o dřevěné fasádě? I to je skvělá volba. Dřevo stavby skvěle izoluje a také na nich krásně vypadá.

Možností, jak využít dřeva jak v interiéru, tak exteriéru, je spousta. V obklopení dřeva se krásně žije. Především se v něm dobře dýchá. Tak mu dejte šanci.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.