Kovář toho zvládne mnohem více než jen okovat koně

Obliba kovaných exteriérových i interiérových prvků v posledních letech výrazně stoupla. Máme plné zuby uniformity a využíváme všechny možnosti, které naše bydlení pomohou odlišit. A nic originálnějšího, než na zakázku vyrobené umělecké kované předměty, pravděpodobně neexistuje. Pokud si pohráváte s myšlenkou, že proměníte bydlení k nepoznání, udělejte si s námi malý výlet do stylové usedlosti v Rajhradicích. Právě zde totiž několik desítek let funguje známá kovářská dílna – UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ MITTNER.

Kovářství s více než 30ti letou tradicí

Majitel firmy Zdeněk Mittner se začal učit umělecké kovářství již v 80. letech minulého století a v roce 1990 založil vlastní dílnu, ve které pracuje dodnes. Za více než 30 let proměnil tuny železa v nejrůznější kované výrobky a odvedl kus poctivé řemeslné práce. Pro jeho umění ho vyhledává klientela nejen z blízkého, ale i dalekého okolí a někteří si do dílny čas od času vyrazí jen tak pro radost – pokochat se sbírkou starých kovářských nástrojů.

Portfolio výrobků je skutečně velmi široké. Kovářství Mittner vyrábí ploty, zábradlí, brány, mříže, ale i také doplňky jako poštovní schránky, světla a lustry, držáky na květiny a spoustu dalších uměleckých předmětů, které si můžete prohlédnout a zakoupit v kamenné prodejně v Brně. Jestliže jste si doposud mysleli, že hlavní pracovní náplní kováře je okování koní, hluboce jste se mýlili. Zdeněk Mittner je je důkazem toho, že zručný kovář dokáže ze železa vyrobit vše od hřebíku až po barokní zlacený porcelán.

Načerpejte inspiraci na prodejně v Brně

Návštěvu prodejny doporučujeme všem, kteří nemají jasnou představu o tom, jak by měl jejich nový plot, brána nebo jakýkoliv jiný kovaný výrobek vypadat. Na prodejně si můžete prolistovat spoustu knih s obrázky ze všech kategorií uměleckého kovářství, kterými se můžete nechat inspirovat i vy.

Publikováno: 07. 05. 2013

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: kovářství | kovářství Mittner | umělecké kovářství