Prodej bytů v posledních letech vzrost. Víme proč!

BytyProdej realit poznamenala v minulých letech krize a citelně vzrostl až na sklonku loňského roku. V posledním čtvrtletí 2012 situace připomínala období realitního boomu. Počet prodaných bytů vzrostl zejména v Praze a to díky developerským projektům na Praze 10. Zhruba 700 bytů za cenu o 30 % nižší, než za jakou se byty v hlavním městě prodávají, bylo dostatečným lákadlem. Dalším faktorem, který zahýbal s realitním trhem, jsou i rekordně nízké hypotéky a nejasný vývoj DPH. Pokud jste s koupí zaváhali, nesmutněte. Ceny realit jsou stále velmi atraktivní a podobně je to i s hypotékami. Ať už hledáte bydlení v Praze nebo kdekoliv jinde, nemeškejte. Kdo ví, jakým směrem se bude trh v průběhu roku 2013 ubírat.

Nevěříte prostředníkům? Zjistěte si informace o prodeji realit sami!

Pokud se v realitách neorientujete a chcete se spoléhat na vlastní úsudek, spíše než na rady makléře, sbírejte informace na internetu. Prodej bytů je věčné téma a kromě doporučení na konkrétní developerské projekty najdete i celou řadu obecných tipů, které vám celou záležitost zjednoduší. Jsou to totiž právě reality, u kterých platí, že není vše zlato, co se třpytí. Nenechte se proto napálit a zjistěte si, na co si máte dát výběru nového bydlení pozor. Užitečným rádcem vám může být portál vyhledame.cz, na kterém pravidelně vychází tématické články ze světa realit. Najdete je v sekci reality.vyhledame.cz.

A co vám poradíme my?

Nenechte se zlákat první výhodnější koupí a pozorně zmapujte trh. Přesvědčte se, zda se za příliš nízkou cenou neskrývají nedostatky, které vám mohou v budoucnu ztrpčovat život. Zjistěte si, zda se byty skutečně nachází v klidné čtvrti (neváhejte se zeptat sousedů), nejsou zamořené plísní (která samozřejmě na první pohled není vidět) a jaká je v nejbližším okolí občanská vybavenost. Dříve nebo později určitě narazíte na bydlení, které vám bude po všech stránkách vyhovovat.

Publikováno: 09. 01. 2013

Kategorie: Reality

Autor: Adam

Tagy: byty | prodej bytů | prodej realit | reality