Zahrada a rostliny

Typy zahradních domků, jejich výhody a nevýhody

Bohužel nemáte možnost garáže, ale potřebujete někam uschovat Vaše zahradní nářadí, zahradnické potřeby, případně kola, sportovní potřeby, hračky, nebo zahradní nábytek? Asi nejjednodušším řešením je pořízení vhodného zahradního domku, který se pro tyto potřeby výborně hodí. Ale jaký model vybrat a jak zvládnout jeho instalaci?

Který typ zahradního domku bude pro Vás ten pravý?

Zahradní domky na nářadí lze rozdělit především dle velikosti a materiálu. Z hlediska volby vhodné velikosti není co řešit- je nutné si promyslet, jak velké propriety chcete do domku umístit a ponechat v něm volný prostor na pohyb. S materiálem zahradního domku to ale tak jednoduché není, protože každému může vyhovovat něco jiného. Materiály lze rozdělit na 3 základní: dřevo, kov a plast.

Dřevěné zahradní domky se do zahrady hodí asi nejlépe, ale jejich stavba není nejjednodušší, ve většině případů jsou velmi drahé a vyžadují pravidelnou údržbu (obnovování ochranného laku proti nepřízni počasí). Pokud trváte na přírodním materiálu domku, pak není příliš co řešit, ale je třeba se smířit s výše uvedenými negativy.

Kovové zahradní domky jsou jednodušší na stavbu, nevyžadují žádnou speciální údržbu, ale v naprosté většině případů se nejedná o příliš estetické řešení. Moderní kovové domky sice nabízejí dobrou ochranu proti rzi, ale za několik let se jí stejně nevyhnete.

Plastové zahradní domky jsou často velmi dobrou alternativou a v současnosti se dostávají do popředí zájmu především díky propracovanému designu, který často prakticky nerozeznáte od dřevěného domku. Přitom nevyžadují žádnou pravidelnou údržbu, jsou velmi odolné povětrnostním vlivům a na zahradě vydrží bez problému několik desítek let.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.