Skvělé tipy

Stín na balkóně je potřeba. Kde ho vzít?

Poslední dobou se léto ukázalo ve své síle, vysoké teploty a prudké sluneční paprsky ale dokážou být únavné. Často tak vyhledáváme stín, který ale ne vždy máme k dispozici, zvlášť na balkonech a terasách.

Ochrana před sluncem

Panelové a zděné domy s více byty mají své výhody. Vše máme po ruce, nemusíme se starat o opravy, teplá voda teče naprosto bez problémů a kdykoli a v zimě se o vytápění stará ústřední topení. Máme tak více času na své koníčky a zájmy než majitelé rodinných domů. Pokud máme u bytu balkon, terasu nebo lodžii, máme zároveň i možnost vyjít si na čerstvý vzduch a kochat se okolím, aniž bychom museli opustit soukromí a klid svého domova. To ale za předpokladu, že na balkoně vydržíme trávit čas. S panelovým domem nehneme ani ho neposuneme, a tak mnoho lidí řeší problém, kde na svém balkoně nebo terase vzít stín. Když pak celý den svítí sluníčko, místo osvěžení máme z balkonu výheň, na které vydržíme jen pár minut. Řešením je balkonová markýza, která balkón nebo terasu zastíní a umožní nám tak schovat se před slunečními paprsky.

S možností stažení

Větší terasy a rozlehlé lodžie nám slouží nejen jako místo, kde si vypijeme kávu a přečteme pár kapitol z knihy, ale také tam trávíme volný čas s rodinou a přáteli. Zastínění terasy je pak potřebné, abychom se i na ní mohli před prudkým sluncem schovat a nenechat si kazit zábavu. Ideální je markýza, která se kotví přímo do fasády a nepotřebuje žádné jiné podpůrné sloupy nebo konstrukci. Pode potřeby ji můžeme roztáhnout nebo naopak stáhnout a regulovat si tak, kdy na balkoně nebo terase stín bude a kdy naopak dáme přednost sluníčku. Stažená markýza téměř není vidět a nijak neruší celkový vzhled terasy ani nepřekáží ve výhledu. Pro pohodlnější používání ji můžeme nechat vybavit větrným čidlem, které markýzu automaticky zatáhne, pokud se přižene vítr.

Kvalitním markýzám nevadí ani déšť, v letní přeháňce se tak nemusíme hned schovávat zpět do bytu, ale můžeme zůstat sedět a pozorovat okolí.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.