Skvělé tipy

Jak vybrat koupelnový nábytek? Přečtěte si, na co si dát pozor!

Ať už máte koupelnou velkou, nebo malou „panelákovou“, neměl by v ní chybět vhodně zvolený nábytek. Do skříňky schováte vše, co by nemělo být na očích a ušetříte spoustu drahocenného místa. Ale jak si při výběru koupelnového nábytku počítat? Z logiky věci vyplývá, že byste měli brát ohled na vlhké prostředí – materiály budou v častém kontaktu s vodou a párou.

Jaký zvolit materiál?

Nabídka materiálů je pestrá a obecně platí, že prověření výrobci nabízí řešení, kterých se nemusíte bát. Volba je proto spíše o vkusu a výši finančních prostředků, které chcete do koupelnového nábytku investovat. K těm dražším patří přírodní dřevo a dýha, k levnějším MDF deska.

Výhodou dřevěného nábytku je punc exkluzivity, k nevýhodám patří vyšší cena a náročnější údržba. Nábytek do koupelny z MDF desek vás nebude stát tolik peněz, a přesto může vypadat velmi dobře. Záleží spíše na tvaru a typu dekoru.

Vsadíte-li na dřevo, přesvědčte se, že je povrch dostatečně chráněn proti vlhkosti. Měl by být ošetřen k tomu určeným lakem, olejem nebo voskem. Speciální laky, vosky a lazury se používají také na ošetření MDF desek. Pozor – chráněn by měl být i vnitřní prostor a nikoliv pouze povrchová část nábytku.

Spoje, hrany a kování

Chcete-li, aby vám koupelnový nábytek vydržel co možná nejdéle jako nový, věnujte pozornost lepeným spojům a hranám. Právě těmito místy vniká dovnitř vlhkost, a proto by na okrajích desek neměly chybět kvalitní PVC hrany. Případně hrany z nerezu nebo hliníkového plechu. Co se týče kování, mělo by být vyrobeno z korozivzdorného materiálu.

Ukotvení

Životnost skříněk jde ruku v ruce s ukotvením. Zvolíte-li skříňku stojící na soklu, zkontrolujte, zda se do spodní části nedostane voda či vlhkost. Praktičtější je koupelnový nábytek na nožičkách a závěsné varianty.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.