Splňte si sen o soukromém wellness

Vířivka, kdysi sen nejednoho z nás, se pomalu, ale jistě stává standardním vybavením moderní domácnosti. Jistě, stále patří mezi dražší artikly, ale s ohledem na někdejší ceny je nepochybně mnohem dostupnější. Chcete ji doma i vy? Možná postačí, když si letos odepřete rodinnou dovolenou a oželíte několik dalších zbytečností, které ve skutečnosti vůbec nepotřebujete. Mít doma soukromé wellness je totiž k nezaplacení. Prozradíme vám, proč by se vířivá vana měla usadit na u vás doma.

Proč mít doma vířivou vanu?

Vířivka je synonymem pro nekonečnou relaxaci. Nejde však jen o uklidňující efekt, ale i spoustu dalších prokazatelných účinků jako je lepší prokrvení a prokysličení organismu, zrychlení látkové výměny a uvolnění svalového vypětí. O účincích takzvané hydroterapie bylo napsáno již mnoho. Není divu, vždyť ji využívali již naši předkové. Dalším důvodem může být společná koupel s vaším partnerem nebo přáteli. Jde o neskutečně hluboký prožitek, který harmonizuje vzájemné vztahy a pomáhá budovat pevnější pouto.

Na základě čeho vybírat?

Koupě vířivé vany je investice a měli byste k ní přistupovat zodpovědně. Předtím, než učiníte konečný verdikt, proto promyslete hned několik věcí. Položte si otázku – co od ní očekáváte? Respektive kdo a jak často bude vanu využívat. Neméně důležitý je i způsob, jakým ji zakomponujeme do interiéru. Nejste-li si v čemkoliv jistí, neváhejte se zeptat specializovaného prodejce.

Na co si dát pozor?

Cena vířivky je pro většinu z nás důležitá, ale přesto by neměla hrát prim. Nižší cena často znamená spoustu kompromisů, kterých byste mohli později litovat. Raději proto pořízení vířivé vany odložte na neurčito. Rozhodně se vyvarujte zařízení bez atestu – může poškodit vaši domácnost a v krajním případě i ohrozit váš život. Vybraný model by měl mít evropský certifikát CE a splňovat normu ISO:9001. Certifikáty nezávislých institucí (např. TUV GS) jsou samozřejmě plus.

Publikováno: 04. 06. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: vířivé vany | vířivka | vířivky