Pryč s nevzhledným bytovým jádrem, nechte si ho zrekonstruovat!

Achillovou patou většiny starších panelákových bytů je nevzhledné bytové jádro. V rámci rekonstrukce bytu tak bývá logicky na prvním místě právě jeho přestavba. Důvodů je hned několik a rozhodně nemají pouze estetický charakter. Cílem je hygieničtější a v neposlední řadě také bezpečnější prostředí. Za zmínku stojí elektroinstalace, která ve většině případů nevyhovuje současných normám a je v dezolátním stavu.

Proč rekonstruovat? Z estetických i bezpečnostních důvodů

Rekonstrukce bytových jader je vskutku aktuální téma. Pokud vás k ní nedožene žalostný stav elektroinstalace, patrně vás motivuje značně „amortizovaný stav“. A je to právě bytové jádro, ve kterém by měla panovat harmonická atmosféra. Hygiena v příjemném prostředí vás bude bavit mnohem více než doposud.

Jak "to" bude probíhat?

„Dominantou“ starých bytových jader bývají konstrukce z dřevěných rámů, do nichž jsou vloženy umakartové desky a polystyren. Pouze některé byty měly/mají jádro s železobetonovou konstrukcí. Vy začněte tím, že si ujasníte budoucí podobu koupelny a toalety. Samozřejmě také částku, kterou jste do přestavby ochotni investovat. Poté kontaktujte firmu, která provádí rekonstrukce bytů na míru a dokáže vypracovat detailní 3D návrh. Nebudete-li mít ucelenou představu, nevadí – pomohou vám s ní zkušení odborníci z dané firmy. rekonstrukce-bytoveho-jadra Většina firem dnes nabízí kompletní služby, které zahrnují vypracování návrhu a kalkulace (obvykle zcela zdarma a nezávazně), odstranění starého jádra a výstavbu nové koupelny a WC. Následuje vyplnění zadávacího listu, ve kterém upřesníte požadavky na řešení všech detailů. V každém případě s vybranou stavební firmou uzavřete smlouvu o dílo s podrobným položkovým rozpočtem jako přílohou.

Obraťte se na profesionály, kteří garantují hladký průběh rekonstrukce

Na závěr smě si nechali tip na spolehlivou firmu, která provádí kompletní řemeslné práce v Praze. Společnost FIX Servis s.r.o. zrekonstruuje vaše bydlení od A do Z. Přehled služeb a galerii realizovaných zakázek najdete na www.fixservis.cz.

Publikováno: 26. 03. 2015

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: rekonstrukce bytového jádra