Dostupný zapuštěný bazén aneb plast v hlavní roli

Rozhodli jste se, že si splníte sen v podobě pořádného zapuštěného bazénu, který vám bude dělat radost po několik desítek let, ale ztrácíte se v širokém spektru variant? Patříte-li mezi náročné zákazníky, kteří vyžadují nejvyšší kvalitu a zároveň nedisponujete neomezeným rozpočtem, mohla by vaše volba padnout na bazén z polypropylenu nebo těžké PVC fólie. Prozradíme vám jejich hlavní výhody a důvody, proč vsadit právě na ně.

Bazény z polypropylenu

Polypropylen je v současné době jedním z nejvyužívanějších materiálů a využívá se k výrobě bazénů libovolného tvaru pro privátní i komerční účely. Jeho největší devizou je perfektní poměr ceny a kvality – polypropylenové konstrukce jsou cenově dostupné, ale přesto jsou pevné a odolné vůči mechanickému poškození, působení UV záření a úspěšně odolávají bazénové chemii. Jejich životnost se v závislosti na podmínkách a údržbě pohybuje mezi 20 – 25 lety a hodí se především pro přelivové bazény. Materiál lze využít také na konstrukce bazénů s šikmým dnem, ale pouze za určitých omezení. Kamenem úrazu mohou být nekvalitně provedené sváry a špatná volba konstrukce. Cena polypropylenových bazénů je poměrně nízká a i díky tomu se těší značné oblibě.

Bazény z PVC fólie

Realizace bazénů z PVC fólie je v porovnání s polypropylenovými konstrukcemi finančně i techniky náročnější. Na druhou stranu lze fólii použít na výrobu tvarově a rozměrově neomezené konstrukce. Životnost skeletu, který tvoří speciální termoizolační bloky, se cca 30 let. Životnost fólie pak 15 – 20 let, ale její výměna není nikterak složitá. PVC fólie se využívá na výrobu bazénů s víceúrovňovým a spádovým dnem a za předpokladu zvýšených stavebních nároků i přelivových bazénů. Nevýhody? Poněkud vyšší cena a riziko protrhnutí fólie (lze dodatečně opravit), které jde ruku v ruce s její tloušťkou a kvalitou.

Realizace bazénů z polypropylenu a PVC fólie si můžete prohlédnout v galerii jednoho z vyhlášených českých výrobců, společnosti NIVEKO. Plastové bazény NIVEKO jsou vyhlášené vysokou kvalitou zpracování a detailní informace si o nich můžete přečíst na www.bazeny-niveko.cz. Konzultace a cenová kalkulace je zcela zdarma. Bazény NIVEKO

Publikováno: 09. 09. 2013

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: bazény z polypropylenu | bazény z pvc fólie | plastové bazény