Rekonstrukce domu

Vybíráme podlahu – jak na to?

Cest, jakými se můžeme vydat při výběru konkrétní podlahy, je dnes více než dost. Pokud začneme u nejobvyklejších řešení, jedná se o koberec, dlažbu, dřevo nebo některou z umělých podlahových krytin.

Jsou ale i jiné varianty, na které můžeme při výběru vsadit. Na ně se zaměříme, a to v souvislosti s výčtem jejich výhod, ale i informací o tom, kdy a kam se hodí. Jsou to jak laminátové plovoucí podlahy, tak i varianta, kterou je vinylová podlaha. Oba typy se dnes dostávají do popředí, a proto je dobré vědět, jak a čím se liší.

Klasické plovoucí podlahy

Co se týče plovoucí podlahy, můžeme se s ní setkat i pod názvem laminátová podlaha. Už to jasně napovídá, z jakého materiálu je konkrétně vyrobena. Je to laminát, díky kterému mohou být podlahy zhotoveny v mnoha variantách -některé dokážou velmi dobře imitovat samotné surové dřevo. Vzhled ale není jediným možným pozitivem. Laminátové podlahy zaujmou také svou jednoduchou údržbou, poměrně dobrou odolností, ale i snadnou pokládkou. Tu může s trochou cviku zvládnout i zručnější amatér. Stejně tak tento typ podlahy potěší tím, že v případě nutnosti opravy stačí vyměnit požadovaný díl. Drobným negativem je to, že podlaha může mírně klouzat.

Oblíbené vinylové podlahy

I ty můžeme označit pojmem plovoucí podlaha. Nejsou však vyrobeny z laminátu, jelikož tím hlavním materiálem je vinyl. Ten je výrazně odolnější oproti dříve využívanému PVC, což zvyšuje možnosti použití. Vinylové podlahy mají oproti klasickému PVC také lepší akustické vlastnosti, stejně jako to jsou i vlastnosti tepelně-izolačního charakteru. Kromě snadné pokládky a nízké pořizovací ceny potěší i samotný design. Ty nejpropracovanější modely totiž nabídnou nejenom vzhled imitující dřevo, ale i vzorek, který je po dotyku skutečně k nerozeznání. I tento typ podlahy si samozřejmě zachovává své kvalitativní vlastnosti spojené i s jednoduchou údržbou, díky čemuž se skvěle hodí třeba do kuchyní.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.