Rekonstrukce a tepelná hydroizolace ploché střechy

Je lepší plochá, nebo šikmá střecha? Oba typy konstrukcí mají své specifické výhody i nevýhody. Pokud však stavebním preferuje maximální využití vnitřního vytápěného prostoru, pravděpodobně nakonec zvolí střechu plochou. Ta může být – za předpokladu vhodně zvolených materiálů a dodržení technologických postupů – správnou volbou. V případě profesionální realizace se vyznačuje dlouhodobou spolehlivostí.

Zateplená střecha funguje po celý rok

Rekonstrukce plochých střech u rodinných domů probíhají následujícím způsobem: realizuje se nová hydroizolace a zároveň probíhá zateplení. Díky poměrně snadné rekonstrukci lze zvýšit tepelný komfort v domě, ovšem klíčová jsou kvalitní materiály, které v chladném i teplém období zajistí termoregulaci. Správně provedená tepelná izolace ploché střechy zajistí, aby v době topné sezóny neunikalo příliš mnoho tepla a v objektu panovala příznivý teplota. V porovnání s šikmou střechou je jednodušší udržet rovnoměrné teplo a zajisti tzv. tepelnou pohodu. Izolace zároveň výrazně snižuje náklady na vytápění. Realizace zateplení vede k eliminaci tepelných mostů a srážení vlhkosti z okolního vzduchu. Jedná se o účinné opatření proti šíření plísní a dalších mikroorganismů, které se mohou podílet na degradaci stavebního materiálu. Hydroizolace ploché střechy však musí správně fungovat také v období teplých letních měsíců – jejím úkolem je udržení komfortního chladnějšího mikroklimatu.

Novou hydroizolaci může mít i váš dům

Tepelná hydroizolace ploché střechy lze provést u všech domů nehledě na jejich stáří. Naprosto zásadní je však profesionální přístup firmy, která zakázku provádí a použití osvědčených hydroizolačních fólií a dalších materiálů. Chcete se o rekonstrukci a zateplení plochých střech dozvědět více? Potřebné informace najdete na www.plocha-strecha.cz.