Rekonstrukce domu

Rekonstrukce a tepelná hydroizolace ploché střechy

Je lepší plochá, nebo šikmá střecha? Oba typy konstrukcí mají své specifické výhody i nevýhody. Pokud však stavebním preferuje maximální využití vnitřního vytápěného prostoru, pravděpodobně nakonec zvolí střechu plochou. Ta může být – za předpokladu vhodně zvolených materiálů a dodržení technologických postupů – správnou volbou. V případě profesionální realizace se vyznačuje dlouhodobou spolehlivostí.

Zateplená střecha funguje po celý rok

Rekonstrukce plochých střech u rodinných domů probíhají následujícím způsobem: realizuje se nová hydroizolace a zároveň probíhá zateplení. Díky poměrně snadné rekonstrukci lze zvýšit tepelný komfort v domě, ovšem klíčová jsou kvalitní materiály, které v chladném i teplém období zajistí termoregulaci.

Správně provedená tepelná izolace ploché střechy zajistí, aby v době topné sezóny neunikalo příliš mnoho tepla a v objektu panovala příznivý teplota. V porovnání s šikmou střechou je jednodušší udržet rovnoměrné teplo a zajisti tzv. tepelnou pohodu. Izolace zároveň výrazně snižuje náklady na vytápění.

Realizace zateplení vede k eliminaci tepelných mostů a srážení vlhkosti z okolního vzduchu. Jedná se o účinné opatření proti šíření plísní a dalších mikroorganismů, které se mohou podílet na degradaci stavebního materiálu.

Hydroizolace ploché střechy však musí správně fungovat také v období teplých letních měsíců – jejím úkolem je udržení komfortního chladnějšího mikroklimatu.

Novou hydroizolaci může mít i váš dům

Tepelná hydroizolace ploché střechy lze provést u všech domů nehledě na jejich stáří. Naprosto zásadní je však profesionální přístup firmy, která zakázku provádí a použití osvědčených hydroizolačních fólií a dalších materiálů.

Chcete se o rekonstrukci a zateplení plochých střech dozvědět více? Potřebné informace najdete na www.plocha-strecha.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.