Proměňte své bytové jádro k nepoznání

Ač si to často nepřipouštíme, je to právě koupelna, která patří mezi nejdůležitější místa v našich obydlích a jejímu zvelebování bychom proto měli věnovat dostatek pozornosti. Pro většinu z nás začíná a končí den před umyvadlem a jestli bude osobní hygiena příjemná, rozhoduje to, zda si ji přizpůsobíme k obrazu svému. Nejproblematičtější jsou zejména těsná bytová jádra s umakartovým obkladem, který v nich zůstal jako vzpomínka na minulé dekády. Ale i z takové koupelny lze poměrně jednoduše udělat místo, kam se budete těšit a za které se nebudete stydět před návštěvou. Poradíme vám, jak na to.

Krásná koupelna i bez architekta

K tomu, abyste ze svého bytového jádra udělali dokonalou oázu klidu, nebudete potřebovat architekta. Stačí se řídit několika pravidly, díky kterým zvětšíte prostor a nastolíte v koupelně příjemnou atmosféru.

Prvním krokem rekonstrukce by mělo být vybourání příčky, která odděluje koupelnu od přilehlého WC. Bohužel, vše má své pro a proti a sami musíte zvážit, zda vám propojení nezpůsobí „organizační problémy“. Vícečlenné rodiny ráno zápolí s časem a v koupelně se dveře netrhnou. V případě, že se vás fronty před koupelnou netýkají, nad probouráním neváhejte.

I malá může být prostorná

Další fází je sanitárního zařízení. V opravdu malé koupelně dejte přednost sprchovacímu koutu, pokud se bez vany neobejdete, zvolte rohovou, která vám ušetří spoustu cenného místa. Důkladně si promyslete dispozice koupelny a zvažte, zda nemůžete některé ze zařizovacích předmětů úplně vypustit. Bez odkládacího prostoru se sice neobejdete, ale pamatujte na to, že koupelna není skladiště. Přesuňte proto nepotřebné věci do skříní v jiných částech bytu a zbytek umístěte na poličky z čirého skla či plastu.

Efektivní cestou, jak dále opticky zvětšit místnost je zrcadlo. Nebojte se sáhnout po větším kousku. Velmi malá koupelna lze rozšířit i tak, že prostor za umyvadlem bude tvořit jedno velké zrcadlo.

A aby byl výsledek stoprocentní, měli byste stavební práce svěřit někomu, kdo má s rekonstrukcí koupelen a bytových jader bohaté zkušenosti. Jednou z firem, které se již dlouhou dobu zabývají kompletní rekonstrukcí bytu a nabízí veškeré zednické a obkladačské práce, je i společnost Ing. Josef Nedělník s.r.o., která působí od roku 1994. Odborníci vám rádi pomohou s návrhem dispozičního řešení prostor a v případě potřeby zajistí i projektovou dokumentaci a znalecký posudek. Novou službou je i 3D vizualizace, která vám pomůže v rozhodování a umožní vám prohlídku koupelny ještě předtím, než začnete s rekonstrukcí. Více informací a fotografie již realizovaných prací najdete na rekonstrukce-kvalitne.cz.

Publikováno: 15. 12. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: obklady do koupelny | rekonstrukce bytového jádra | rekonstrukce koupelny