Energie

Proč jsou tepelná čerpadla tak populární?

To, jak rychle stoupá cena energií jste si jistě všimli. Není tedy divu, že se mnoho lidí poohlíží po alternativních zdrojích. Je logické, že chceme ušetřit tam, kde je spotřeba zdaleka nejvyšší a jednou z možností, jak toho docílit, je využívat tepelná čerpadla. Tepelná čerpadla mají pouze jednu nevýhodu a to naprosto bez nadsázky. Je to vyšší pořizovací cena, která vás může zpočátku od nákupu čerpadla poněkud odrazovat. Stačí si však spočítat, kolik vám tepelné čerpadlo ušetří za rok a vynásobit částku pěti. Za pět let (pouhý příklad – můžete si obdobně spočítat částku i za deset let) ušetříte pomocí tepelného čerpadla velmi pěknou sumu.

Které čerpadlo je to nejvýhodnější?

Pakliže jste se již o problematiku tepelných čerpadel již začali zajímat, určitě se k vám dostalo, že není čerpadlo, jako čerpadlo. Tepelná čerpadla se dělí podle způsobu využití energie. Na trhu jsou tepelná čerpadla, která využívají vodu, půdu a vzduch. Pokud se nemůžete rozhodnout, které čerpadlo zvolit, měli byste se poradit s odborníky. Většina vám poradí, abyste zvolili tepelné čerpadlo využívající vzduch. Ty mají oproti jiným čerpadlům podstatně nižší pořizovací náklady. Nízká cena však není jediný důvod, proč zvolit právě tato tepelná čerpadla. Praktičtější je také jejich instalace. Nebudete si muset nikoho najímat na nutné zemní práce a vaší zahrady se instalace ani nedotkne.

Co ještě nevíte o vzdušných tepelných čerpadlech

To, že tato tepelná čerpadla nabízí mnohem rychlejší návratnost investovaných prostředků již víte, ale určitě vám přijde vhod snadný a levnější servis. O tom, že jsou tepelná čerpadla využívající vzduch nejlepší volbou, svědčí také prodejní výsledky. V České republice, ale také v Evropě patří tato čerpadla k nejprodávanějším a to již po mnoho let.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.