Finance

Pojištění nahodilého poškození: Záchrana pro nešiky

Peněz není nikdy dost, ale čas od času si člověk musí udělat radost. Třeba novou televizí s úhlopříčkou tak velkou, že se sotva vejde do obýváku. Škoda jen, že vám příliš dlouho neposloužila – při úklidu jste o ní zavadili a následný pád na podlahu nepřežila. Kéž byste neodmítli pojištění nahodilého poškození

Ještě jste se s ním nesetkali? Pojištění nahodilého pojištění vám přijde vhod vždy, když něco poškodíte vlastní nešikovností. Třeba vám zase z kapsy vyklouzne drahý mobilní telefon a nebude možné uplatnit dvouletou záruku, která se na zboží vztahuje ze zákona. Závady vzniklé neopatrným zacházením však reklamovat nelze. A právě proto se vyplatí uzavřít zmíněnou pojistku.

Pozor na pojistné podmínky (nejdříve čtěte, až poté podepište)

Předmětem pojištění nahodilého poškození může být dražší mobilní telefon, televize, tablet, fotoaparát a mnoho dalších věcí, tedy nejen elektronika. Problém může nastav v momentě, kdy se pojišťovna začne vymlouvat na výluky. Proto si vždy důkladně přečtěte smluvní podmínky a ujasněte si, kdy máte právo na pojistné plnění.

Některé pojišťovny mají smluvní podmínky velmi „zmatené“ a v praxi dochází k situacím, kdy klient nedostane náhradu škody ani v případě, že pojištěný předmět např. spadne ze stolu. Pracovník pojišťovny záležitost vyhodnotí jako „poškození z nedbalosti“ a pojištěnec nedostane ani korunu.

K podobným případům samozřejmě nedochází často – většinou v souvislosti s pojistnými produkty, které lze uzavřít přímo v prodejně.

Kvalitní pojištění nahodilého poškození najdete například v nabídce ERGO pojišťovny, kde nechybí ani pojištění prodloužené záruky (zajistí prodloužení záručního servisu až o 3 roky nad běžnou záruční lhůtu).

A pro ty nejméně šikovné je nepsanou povinností připojištění odpovědnosti za škodu. Když nedopatřením způsobíte materiální či zdravotní újmu někomu dalšímu, pojišťovna vás nenechá na holičkách.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.