Proč si pořídit posuvné dveře? Kvůli stylu i praktičnosti

Připadají vám příliš fádní a toužíte po změně? Trápí vás nedostatek prostoru a počítáte každý centimetr čtvereční? V tom případě na nic nečekejte a pořiďte si je! Ale o čem je vlastně řeč? O posuvných dveřích, které změní váš interiér k nepoznání. Prozradíme vám, proč na ně nedáte dopustit!

Největší výhody posuvných dveří

Začneme u ryze praktických výhod. Tu zásadní jsme zmínili již v úvodu – posuvné dveře vám ušetří spoustu prostoru. Jsou jako stvořené do menších bytů, ale přijdou vhod také obyvatelům prostornějších jednotek. Ani těm totiž příliš nesvědčí spousta křídel, které se otevírají směrem dovnitř, nebo ven. Také posuvné dveře samozřejmě potřebují určitý prostor, kam se zasunou. K tomu slouží stavební pouzdra, která jsou více méně univerzální a při výběru dveří vás nijak omezovat nebudou. Dveře, které se zasouvají do zdi, jsou z hlediska úspory místa nejlepším řešením. K tomu, jak vybrat stavební pouzdro, se však budeme věnovat až o pár odstavců níže. Vraťme se k posuvným dveřím a jejich výhodám. Mimo praktické funkce mají estetický význam – perfektně zapadnou do moderní domácnosti, ale také do klasicky pojatého interiéru. Výsledek jde ruku v ruce s pečlivým výběrem dveří. posuvné dveře Mezi nejběžnější typy materiálů, ze kterých se posuvné dveře vyrábí, patří: dřevo – pro milovníky přírodních materiálů jasná volba. Bohužel se neobejde bez pravidelné údržby. Za to je však lehce opravitelné a bude vám velmi dlouho dobře sloužit. dýha – na první pohled je k nerozeznání od dřeva. Odolnost dýhovaného povrchu zajišťuje vrstva ztvrzujícího laku. laminát – není tak odolný jako dýha, nicméně přesto odolá lehčímu poškrábání nebo odření. Netvoří se na něm skvrny, např. v případě polití horkou vodou, kávou nebo jinou tekutinou. sklo – do moderního interiéru je jako stvořené. Vzhledem k vyšší váze ale vyžaduje dostatečnou stavební oporu, na což musíte myslet již ve fázi stavební přípravy. fólie – pokud je vaší prioritou nízká cena, vsaďte na umělé materiály. Populární jsou tzv. vacuo fólie – PVC, které se na dveřní křídlo lisuje pomocí vakua. Při výběru dveří zohledněte náročnost provozu. Máte-li děti nebo domácí mazlíčky, zřejmě vám přijdou vhod dveře z odolnějších materiálů. Nezapomeňte ani na skutečnost, že posuvné dveře nemají tak dobré izolační vlastnosti jako křídlové. Vyžadujete-li lepší odhlučnění (např. z důvodu hlasitější reprodukce hudby), zvolte materiál s dobrými izolačními vlastnostmi.

Jak vybrat stavební pouzdro?

Dobrá zpráva je, že vás stavební pouzdro nebude nijak omezovat při výběru dveří. Lze do něj zasouvat plní, prosklené, kombinované i moderní dveře z odlehčených materiálů. Vhodné jsou také dvoukřídlé dveře, které si se stavebními pouzdry rozumí vůbec nejlépe – vytvoří jednu velkou posuvnou stěnu, která při zasunutí dveří zmizí a ze dvou sousedních místností vznikne jeden velký prostor. Na trhu jsou i pouzdra, která umožňují paralelní zasouvání dveří za sebe, ale také varianty pro zasouvaní proti sobě do opačného směru. A co se týče konkrétní značky, doporučujeme stavební pouzdro Eclisse, které je vhodné k instalaci do všech typů interiéru. Garancí špičkové kvality je 12ti letá záruka a skutečnost, že výrobce zaregistroval 20 patentů na posuvné systémy.

Publikováno: 30. 12. 2014

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: stavební pouzdro eclisse