Zahrada a rostliny

Připravte se na jaro včas, ať vás nezaskočí

Tři měsíce, kdy jsme se váleli doma v teple u televize, nenávratně končí. Při pohledu z okna je jasné, že začíná nefalšované jaro. To je pro některé symbolem nestálého počasí a všudypřítomného bláta. Většina z nás se však na příchod nového ročního období nemůže dočkat. Sněhová pokrývka, pod kterou odpočívala naše zahrada, je ta tam a nám nezbývá, než se pustit do jarního úklidu. Pokud jste  na podzim něco zanedbali, máte poslední možnost vše napravit. Nechcete přeci, aby si na vaší zahradu ukazovali sousedé prstem a zvolili ji za nejméně udržovanou. Měli byste na ně naopak udělat dojem. Je jen na vás, jak se toho chopíte a zda si práci usnadníte.

S kvalitním nářadím jde všechno lépe

Zahrada se po náročné zimě potřebuje vzpamatovat. Dopřejte trávníku, záhonů i okrasným keřům tu nejlepší péči. Nezapomeňte na to, že první jarní sekání trávy by nemělo být na nejnižší úroveň, kterou vaše sekačka umožňuje. Raději trávník zastřihněte lehce a dejte mu tvar. Bude působit mnohem zdravějším a hustším dojmem. Ze stromů a keřů odstraňte odumřelé větve, které zdravému zbytku rostlin zbytečně ubírají energii. Aby vám šla práce od ruky, pořiďte si kvalitní zahradní nářadí. Bez pořádných zahradních nůžek, pilky, sekyrky a dalšího drobného nářadí se na zahrádce neobejdete. Ty staré rezavé vyhoďte, akorát si s nimi ublížíte.

Až bude zahrádka připravená

Stačí dva, tři, pracovní víkendy a vaše zahrada bude opět v pořádku. Pusťme se tedy do příjemnějších věcí, než je sekání trávy a zastřihování stromů a živého plotu. Na zahrádce se dají strávit nezapomenutelné chvíle s rodinou a přáteli. Jistě se už nemůžete dočkat, až vyleštíte svůj zánovní zahradní nábytek a rozžhavíte gril. Není nic lepšího, než propečený steak či voňavý páreček. Pakliže žádný gril nemáte, utíkejte pro něj do Mountfieldu – zahradní grily zde opět výrazně zlevnily. Nezapomeňte nám dát vědět, zda jste si první jarní grilovačku náležitě užili!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.