Při stěhování se bez krabice neobejdete

Čeká vás náročné stěhování a máte noční můry několik měsíců předem? Není divu, ačkoliv je stěhování jednodušší, než kdy dříve, vždy hrozí, že se něco ztratí nebo rozbije. Máte-li doma mnoho věcí, které s vámi poputují do nového bydlení, měli byste si však zajisti dostatečně kvalitní obalové materiály. Ty bývají velmi často kamenem úrazu a jen kvůli špatné krabici přijdete o některou z vašich cenností. Nepodceňujete tedy obaly a předem si sežeňte bytelné krabice, do kterých vše naskládáte. Pojďme se společně podívat na nejčastějších chyby, kterých se lidé během stěhování dopouští.

Věci by neměly létat

Je to skutečně tak, jedna z nejzákladnějších chyb při stěhování jsou poloprázdné krabice, ve kterých jsou ledabyle naházeny věci. Je od vás šlechetné, že mají v krabici dostatek prostoru a nemusí se těsnat, v tomto případě je to spíše na škodu. Dejte si pozor, aby zabalené předměty v krabici nelétaly a volná prostor vyplňte pokrčenými novinami. Tím zaručíte, že se věci nerozbijí a dostanou se do místa nového bydliště bez jakékoliv újmy.

Zabezpečte krabici lepící páskou

Máte všechny věci úhledně naskládány a volný prostor vyplněn novinami? Výborně, teď už jen nezapomenout na to, zajistit krabici před tím, aby se otevřela. Mnoho lidí zapomíná na důležitost lepící pásky a nechá krabice polootevřené. Nestačí se pak divit, když najdou krabici vzhůru nohama a věci poházené (a rozbité) venku.

Do čeho zabalit drobnosti

Mát spoustu drobností a nechce se vám je míchat s jinými věcmi? Právě z tohoto důvodu stvořil bůh stěhování papírové tašky. Ty jsou k přenášení lehčích předmětů jako stvořené. Pokud potřebujete transportovat křehčí věci, využijte bublinkové fólie. V nich jsou všechny drobné věci v bezpečí. Dodržíte-li alespoň těchto několik výše zmíněných rad, mělo by vaše stěhování proběhnout v nejlepším pořádku.

Publikováno: 19. 03. 2012

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: bublinkové fólie | krabice | kvalitní obaly | obalové materiály | stěhování