Chytrá půjčka zažehná finanční krizi

A je to tu zas, váš zaměstnavatel se opozdil s výplatou a vaše peněženka zeje prázdnotou. Příbuzná vám nepůjčí a za kamarády se vám nechce. Jak bezvýchodnou situaci vyřešit, aniž byste se dostali do ještě větších potíží? Naštěstí se nabízí mnoho možností, kde si můžete půjčit. Je jen na vás, zda si vyberete banku či nebankovního věřitele. Obojí má své výhody a nevýhody. Pojďme se na ně společně podívat a vyhodnotit, která půjčka je ta pravá. Pakliže máte na nebankovní věřitele negativní názor, možná ho změníte.

Půjčka od banky nabízí menší úrokovou sazbu

Banky platí za stabilní instituce, které nemění podmínky a nabízí výhodnější prokovou sazbu. Je to skutečně tak, zažádáte-li o půjčku v bance, příliš se nepřeplatíte. To však jen za předpokladu, že se nenacházíte v registru dlužníků a máte stabilní příjem. Vzhledem k tomu, že se člověk do registru dostane poměrně snadno (stačí špatně vyplněný variabilní symbol a opožděná platba), ale cesta ven je poněkud složitější. Problém může nastat i tehdy, jste-li v zaměstnání první měsíc a nemáte čím doložit mzdu. V těchto případech budete muset na bankovní půjčky zapomenout a poohlídnout se po výhodných nebankovních úvěrech. Vybírejte však důsledně a dejte si pozor na transparentní podmínky!

Nebojte se nebankovní půjčky

Ne každá nebankovní společnost hraničí s lichvou. I mezi nebankovními institucemi najdeme kvalitní věřitele, kteří jsou dceřinými společnostmi nadnárodních korporací. Mezi nejoblíbenější patří Essox, Provident či Home Credit. Tyto půjčky mají velmi podobné podmínky a v zásadě je jedno, kterou zvolíte. Vyplatí se využít akčních nabídek s menším RPSN a úrokovou sazbou. Mějte však na paměti, že se VŽDY přeplatíte mnohem více, než u bankovních půjček. Vyšší úroková sazba je daň za bezproblémové sjednání půjčky a to i v případě, že nemůžete doložit příjem či se nacházíte v registru dlužníků.

Je lepší Home Credit nebo Provident?

Výhody Home Credit půjčky jsou jasné. Půjčku dostanou i důchodci či matky na mateřské dovolené. Pakliže máte jistotu, že budete mít dostatek financí na pravidelné splátky, může vám tato půjčka vytrhnout trn z paty. Abyste měli jistotu, že je nabídka od Home Credit výhodnější než od společnosti Provident, využijte bezplatnou aplikaci s názvem Provident kalkulačka. Po zadání několika základních údajů se dozvíte, kolik budete splácet.