Skvělé tipy

Ať vypadá kancelářská židle stále nově. Jak na to?

Když se kupují židle do kanceláře, dbá se na to, aby byly hlavně kvalitní a aby byly skvělou oporou páteře. Přece jen se na kancelářských židlích tráví hodně času, někdy i osm a více hodin. Pokud si vybíráte kancelářskou židli, nehleďte tak na cenu, jako spíše na její možnosti a vybavení. Kvalitní, mírně předkloněné opěrátko je nedílnou součástí každé kvalitní kancelářské židle. Ideální je, když má židle i opěrátko hlavy a nastavitelnou výšku. A když se navíc otáčí, pak je to ta pravá! Jenže je to jenom židle a i ona má svou životnost. Nabízí se proto otázka, jak ji udržovat v jako novém stavu co nejdéle?

Každý nábytek má svou životnost, kancelářské židle nejsou výjimkou. Ovšem díky jejich pravidelné údržbě můžou co nejdéle vypadat jako nové!

Zbavujte se pravidelně prachu

Když je židle celá od prachu, nevypadá zrovna nově, ale působí spíše hodně používaně a zašle. Proto si dejte za úkol to, že ji budete pravidelně zbavovat od prachu. Mnozí lidé si myslí, že čalouněné židle prach neokupuje, ale není to tak. Jen nejde vidět. Prach se usazuje v molitanu pod potahem, dostává se dovnitř s každým naším usednutím na židli. Je proto důležité čalounění pravidelně vysávat, existují na to dokonce speciální nástavce a kartáče.

Zbavujte kancelářskou židli skvrn

Kancelářská židle je opravdu jenom židle, i ta se může zašpinit. V kanceláři často obědváme nebo svačíme, na čalounění židle nám může ukápnout káva nebo omáčka ze salátu. Poskvrněná židle však už nevypadá nově, proto skvrny odstraňujte vždy zavčasu. Pokud si potah židle polijete nějakou tekutinou, rychle vezměte kapesník nebo hadřík a tekutinu vytřete. Skvrny jdou často dolů jen díky vlažné vodě. Myslete při čištění na to, že se skvrny dostávají ze židlí zásadně od krajů do středu, v opačném případě je jenom zvětšíte.

Kožené židle a jejich údržba

Samotnou kategorií jsou kožené židle, které mohou popraskat. Jelikož na nich sedíte dlouhé hodiny, během nichž se potíte, myslete na to, že židle je třeba ošetřovat speciálními prostředky, aby vám co nejdéle vydržely bez popraskání v jako novém stavu.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.