Skvělé tipy

Přednosti a nedostatky jednotlivých typů potahů u sedacích souprav

Materiál potahu je jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru pohovky. Právě odolnost potahu může výrazně ovlivnit životnost pohovky, ale také praktickou stránku jejího používání, zejména pokud jde o pravidelnou údržbu. Na potahy pohovek se používají různé druhy materiálů, z nichž každý má své výhody a nevýhody. Například přírodní látky, jako je bavlna a len, jsou prodyšné a pohodlné, ale vyžadují více péče než syntetické látky. Syntetické tkaniny, jako je polyester a akryl, se snáze udržují, ale nemusí být tak pohodlné jako přírodní tkaniny. Po jakém materiálu tedy sáhnout?

Nejdůležitější je omyvatelnost

Řešit při koupi sedací soupravy její omyvatelnost je užitečné zejména v případě, že máte malé děti nebo domácí zvířata. Praktické jsou snímatelné potahy, které lze v případě potřeby sundat a vyprat. Látkové potahy mají často povrchovou úpravu aquaclean nebo jsou ošetřeny teflonem, takže rozlitá tekutina stéká a nevsákne se.

Kůže a umělá kůže

Kůže je klasickým materiálem pro čalounění sedaček a má mnoho výhod: je odolná, snadno se udržuje a má luxusní vzhled. Největší nevýhodou kůže je její cena. Koženou sedačku či křeslo byste si měli pořídit i v případě, že jste alergici, protože se v ní nedrží roztoči. Umělá kůže neboli ekokůže je levnější alternativou pravé kůže, která vypadá velmi podobně, ale není tak odolná. Není také tak prodyšná jako kůže, takže v létě se na ni můžete snadno přilepit. Jedná se o materiál, který vzniká nanesením vrstvy polyuretanu na podklad z bavlny. Ekokůže je stejně jako kůže vhodná pro alergiky a je cenově dostupnější než klasická kůže. Její životnost je ale kratší. V zimě se vyplatí doplnit koženou i koženkovou sedačku teplou dekou, která vás zahřeje nejen v době rostoucích cen energií.

Sedačky z mikrovlákna

Mikrovlákno je tkanina z extrémně jemných syntetických vláken. Tkanina z mikrovlákna je velmi lehká a extrémně pevná. Díky tomu je ideální pro použití v oblasti bytového textilu. Tkaniny z mikrovlákna jsou k dispozici v široké škále barev a vzorů. Často se také používají k výrobě oděvů, například sportovního oblečení, protože jsou prodyšné a rychleschnoucí. Mikrovlákno se používá také při výrobě potahových látek, protože je odolné vůči skvrnám a vyblednutí.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.