Skvělé tipy

Praktické skladové regály nepatří jen do obchodu

Nedílnou součástí každé prodejny či skladu jsou regály. Slouží k přehlednému uskladnění zboží a měly by odpovídat způsobu využití. Regálový systém samozřejmě přijde vhod i v domácím prostředí – například v garáži, dílně nebo sklepě. V každém případě byste měli při výběru dodržovat určitá kritéria. Na co se zaměřit a jak regály vybrat, se dočtete v následujících řádících.

Jak vybrat prodejní regály?

Sháníte-li regály do obchodu, budete si moct vybrat mezi třemi základními variantami, z nichž každá nabízí trochu jiné využití. Obvykle uprostřed prodejny stojí oboustranné gondolové regály, prodejci širokého spektra zboží zase volí rámové regály a naprosto univerzální jsou regály přístěnné (montují se ke zdi a využití nachází v prodejnách všech velikostí).

Při výběru regálu zohledněte především charakter zboží a materiál regálu. Jiný využijete pro uskladnění stavebního materiálu, jiný pro potraviny apod.

Dalším důležitým parametrem je nosnost, a to zejména v případě uskladnění těžších věcí.

Jak vybrat skladové regály?

Lehké skladové regály obvykle nachází využití jako mezisklad. Klíčovou roli při výběru opět hraje nosnost – zatímco prodejní regály obvykle nezvládnou více než cca 250 kg, paletové regály umožňují skladování těžkých palet s celkovou hmotností několika tisíc kilogramů.

Než si regály do skladu pořídíte, ujasněte si množství zboží, které se chystáte skladovat. Podle toho si nechte postavit regálový systém na míru. A zamyslete se také nad výškou – samozřejmostí by měl být snadný přístup, což v případě vysokých regálů není možné bez pomocné techniky (vysokozdvižného vozíku).

Nechte si poradit od odborníků

Regály s patřičnými certifikacemi najdete v nabídce firmy L.L.TRADE s.r.o., která nabízí kompletní vybavení pro prodejny a sklady. Kvalifikovaní zaměstnanci vám s výběrem vhodného regálu rádi poradí a doporučí optimální řešení. Více na www.l-ltrade.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.