Praktické skladové regály nepatří jen do obchodu

Nedílnou součástí každé prodejny či skladu jsou regály. Slouží k přehlednému uskladnění zboží a měly by odpovídat způsobu využití. Regálový systém samozřejmě přijde vhod i v domácím prostředí – například v garáži, dílně nebo sklepě. V každém případě byste měli při výběru dodržovat určitá kritéria. Na co se zaměřit a jak regály vybrat, se dočtete v následujících řádících.

Jak vybrat prodejní regály?

Sháníte-li regály do obchodu, budete si moct vybrat mezi třemi základními variantami, z nichž každá nabízí trochu jiné využití. Obvykle uprostřed prodejny stojí oboustranné gondolové regály, prodejci širokého spektra zboží zase volí rámové regály a naprosto univerzální jsou regály přístěnné (montují se ke zdi a využití nachází v prodejnách všech velikostí). Při výběru regálu zohledněte především charakter zboží a materiál regálu. Jiný využijete pro uskladnění stavebního materiálu, jiný pro potraviny apod. Dalším důležitým parametrem je nosnost, a to zejména v případě uskladnění těžších věcí.

Jak vybrat skladové regály?

Lehké skladové regály obvykle nachází využití jako mezisklad. Klíčovou roli při výběru opět hraje nosnost – zatímco prodejní regály obvykle nezvládnou více než cca 250 kg, paletové regály umožňují skladování těžkých palet s celkovou hmotností několika tisíc kilogramů. Než si regály do skladu pořídíte, ujasněte si množství zboží, které se chystáte skladovat. Podle toho si nechte postavit regálový systém na míru. A zamyslete se také nad výškou – samozřejmostí by měl být snadný přístup, což v případě vysokých regálů není možné bez pomocné techniky (vysokozdvižného vozíku).

Nechte si poradit od odborníků

Regály s patřičnými certifikacemi najdete v nabídce firmy L.L.TRADE s.r.o., která nabízí kompletní vybavení pro prodejny a sklady. Kvalifikovaní zaměstnanci vám s výběrem vhodného regálu rádi poradí a doporučí optimální řešení. Více na www.l-ltrade.cz.

Publikováno: 21. 09. 2018

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat regály | regály do prodejny | regály do skladu