Skvělé tipy

Nenechte plíseň, aby si nárokovala vaši fasádu

Byli jste si bydlení v blízkosti lesa, ale nyní pociťujete, že nic není dokonalé? Problém může být ve vlhkém prostředí, které je živnou půdou pro plísně další mikroorganismy. Ty se velmi rychle množí a rozšiřují se po celé ploše fasády. Bez nadsázky se mohou rozšířit od základu až po střechu a je jen na vás, zda jím dáte dostatek prostoru, nebo se postaráte o nápravu. Pokud jste se již plísně snažili zbavit, ale bezvýsledně, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, jak nerovný boj vyhrát.

Nejde pouze o vlhké prostředí, ale také o nedostatek slunečních paprsků a větru. Tato kombinace je pro množení plísní takřka ideální. Možná jste jí již zkoušeli odstranit ručně, ale zase se na fasádě opět objevila – V takovém případě je jediným možným řešením vhodně zvolený ochranný nátěr fasády.

Protiplísňový nátěr obvykle funguje, musíte si však vybrat produkt s odpovídajícím složením s ohledem na druh stavby, rozsah znečištění a některá další kritéria. Roli samozřejmě hraje také skutečnost, zda má nátěr “pouze” eliminovat plísně, nebo od něj vyžadujete také termoizolační funkci. Nátěr nesmí měnit vlastnosti fasády její původní barvu.

Ještě než se dáte do aplikace proti písňového nátěru, musíte zajistit důkladné vyčištění fasády v celém jejím rozsahu. Zda tak učiníte vlastními silami, nebo si na odstranění nečistot pozvete profesionály, je na vás. Vyčištění pod taktovkou odborníků je rychlejší, důkladnější, a navíc se vyhnete nutnosti stavby lešení, což může být pro mnohé z vás rozhodující. Firma se samozřejmě může postarat také o realizaci nátěru.

Po zásahu odborníků bude vaše fasáda vypadat opět jako nová. Díky kvalitnímu protiplísňové nátěry bude po několik let chráněna před plísněmi i jinými nečistotami.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.