Ložnice

Povlečení, které nebudete muset žehlit 3 x trochu jinak

Která hospodyňka by v dnešní době ztrácela čas žehlením povlečení? Máte monotónní a časově náročné činnosti takříkajíc plné zuby a hledáte způsob, jak se žehlení vyhnout? Našli jsme pro vás řešení v podobě alternativních materiálů – krepu, mikroplyše a saténu. Prozradíme vám, co od povlečení z jiných tkanin můžete čekat a proč byste měli stávající ložní prádlo vyměnit právě za některou z nich.

Povlečení z krepu

Krepové povlečení poznáte na první pohled charakteristickým střídáním zvrásněných a hladkých pruhů. Díky této povrchové úpravě lze povlečení z krepu používat ihned poté, co proschne. Pravdou je, že ne každý si na pomačkanou látku zvykne.

A z čeho že se to krep vyrábí? Pokud vám svými vlastnostmi věrně připomíná bavlněnou „klasiku“, máte pravdu. Krepové povlečení je totiž ze 100 % bavlny a jako takové je stejně měkké, pružné a prodyšné.

Povlečení z mikroplyše

Mikroplyš je velmi jemná, hebká a hřejivá tkanina, která se vyrábí z mikrovláken. Právě díky nim má mikroplyšové povlečení i další skvělé vlastnosti – nežmolkovatí, nepouští chlupy a rychle schne. Rozhodnete-li se pro tuto variantu, perte ji na 40°C a po usušení můžete opět použít. Mikroplyš si zamiluje každý, komu jsou na dotek příjemná plyšová zvířátka, nicméně vzhledem k výrazné výhřevnosti se hodí především do chladnějšího období.

Povlečení ze saténu

Na závěr jsme si nechali malou lahůdku, kterou ocení milovníci luxusně vyhlížejících doplňků. Lesklý satén totiž vypadá výjimečně již na první pohled a perfektně umocní atmosféru v ložnici. Za zmínku však stojí i jeho vlastnosti, především pak pevnost a odolnost. Saténové povlečení můžete používat celoročně a zatímco vás v zimě zahřeje, v létě vás naopak příjemně ochladí. A přestože se v případě klasického saténu žehlení nevyhnete, na trhu je dostupné i nežehlivé prádlo.

U saténového prádla je důležitá šetrná údržba. Perte jej na nižší teplotu, přidejte jemnější prací prostředek a nezapomeňte obrátit naruby.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.