Povlečení, které nebudete muset žehlit 3 x trochu jinak

TentMikroplyš je velmi jemná, hebká a hřejivá tkanina, která se vyrábí z mikrovláken. Právě díky nim má mikroplyšové povlečení i další skvělé vlastnosti – nežmolkovatí, nepouští chlupy a rychle schne. Rozhodnete-li se pro tuto variantu, perte ji na 40°C a po usušení můžete opět použít. Mikroplyš si zamiluje každý, komu jsou na dotek příjemná plyšová zvířátka, nicméně vzhledem k výrazné výhřevnosti se hodí především do chladnějšího období.

Na závěr jsme si nechali malou lahůdku, kterou ocení milovníci luxusně vyhlížejících doplňků. Lesklý satén totiž vypadá výjimečně již na první pohled a perfektně umocní atmosféru v ložnici. Za zmínku však stojí i jeho vlastnosti, především pak pevnost a odolnost. Saténové povlečení můžete používat celoročně a zatímco vás v zimě zahřeje, v létě vás naopak příjemně ochladí. A přestože se v případě klasického saténu žehlení nevyhnete, na trhu je dostupné i nežehlivé prádlo.

U saténového prádla je důležitá šetrná údržba. Perte jej na nižší teplotu, přidejte jemnější prací prostředek a nezapomeňte obrátit naruby.