Úklid a ostraha nemovitosti? Nemusíte na to být sami!

Vlastnictví bytového domu, kancelářského komplexu či jiné nemovitosti je vždy spojeno s časově a často i finančně náročnou správou. Pokud máte pocit, že vám majetek přerůstá přes hlavu a rádi byste ušetřili spoustu drahocenného času, obraťte se na někoho, kdo se o rutinní záležitosti, jako jsou především úklidové služby, postará namísto vás.

Jedna je lepší než několik

V souvislosti se správou nemovitosti nejde pouze o úklid, ale také o další činnosti, jako je ostraha objektu, údržba zeleně či provozně technický management. Na vás je, zda každou z těchto aktivit svěříte jiné firmě, anebo začnete spolupracovat s někým, kdo zajistí všechny služby od A do Z. Výrazně praktičtější variantou je správa nemovitosti pod taktovkou odborníků, kteří se postarají o všechny dílčí úkoly. Vyhnete se komunikaci s několika subjekty a ve finále obvykle ušetříte i finanční prostředky.

Pravidelný i generální úklid

Specializované firmy zpravidla nabízí úklidové služby jako pravidelné (tzn. na denní bázi) a generální (důkladnější úklid). Kromě rutinního čištění podlah, oken a skleněných povrchů v nabídkách nechybí ani hloubkové čištění koberců, údržba žaluzií, úklid po rekonstrukci a v neposlední řadě čištění povrchů od graffiti.

Bezpečnost především

Jak zajistit, aby byl váš majetek v bezpečí? Služba, kterou hledáte, se nazývá ostraha objektů. Může zahrnovat fyzický dohled kvalifikovaného pracovníka, monitoring kamerovým systémem i recepční služby.

Tak na koho se obrátit?

Chcete konkrétní tip? Všechny výše uvedené činnosti zajišťuje česká firma Hondl Global Services – jeden z předních odborníků na komplexní správu a úklid nemovitostí. Společnost spolupracuje s klienty v rámci celé České republiky i v zahraničí a překážkou nejsou ani nestandardní požadavky. Více se dozvíte na www.hgs.cz.

Publikováno: 10. 02. 2018

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: ostraha objektů | úklidové služby