Pořiďte si metrový textil a vyrobte si vlastní dekorace!

Zdánlivě nepodstatné detaily, ke kterým dekorace v podobě bytových textilií rozhodně patří, bydlení vypadá mnohem útulněji. Můžete si je koupit, anebo s trochou šikovnosti vyrobit vlastní výtvory. Stačí trocha šikovnosti a kvalitní materiál, který seženete z pohodlí domova. Prozradíme vám, na co si dát pozor a kde se po metrovém textilu poohlédnout.

Bez kvalitní látky to nepůjde

První tip přijde vhod každému, kdo nemá s výrobou textilních dekorací žádné předchozí zkušenosti. Možná vás napadlo, že ušetříte na materiálu – ale právě to vás může od nového hobby definitivně odradit. S nekvalitní látkou se tvoří velmi špatně, výsledek nebude nikdy perfektní a materiál se znehodnotí již po kratší době používání. S kvalitními látkami jsou ruční práce a výroba dekorací jedna radost. Například pro ruční šití je ideální 100% bavlna, která je pevná, ale nikoliv příliš silná a nepoddajná.

Nakupujte tak, aby vám nechybělo

K výrobě bytového textilu je ideální metrový textil. Raději si pořiďte více látky – bude se vám hodit v momentě, kdy se něco pokazí. Anebo když zjistíte, že jste vám kvůli chybnému výpočtu chybí. Připočítejte si cca 20 %. Co se týče výběru designu, je čistě otázkou vašeho vkusu a estetického cítění. Samozřejmě je vhodné přihlížet k celkovému pojetí interiérů a vybrat takové vzory a barvy, které do stávajícího prostředí zapadnou, případně vytvoří stylový kontrast.

Kde seženete kvalitní metrové látky za dobrou cenu?

Na opravdu bohatou nabídku metrového textilu narazíte na www.waldes.cz. Internetový obchod provozuje známá společnost KOH-I-NOOR, která zabývá velkoobchodem i maloobchodem textilní galanterie. V rámci metrového textilu v e-shopu seženete také PVC folie a ubrusy, podšívky, oteplovací materiály, látky pro ruční práce, lehátkoviny, fixační mřížky a pavučinky, vizelíny, náplety a další zboží.

Publikováno: 10. 03. 2016

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: metrový textil | prodej metrového textilu