Ložnice

Chcete se vyspat jako v bavlnce?

Mezi hlavní faktory, které mají vliv na kvalitu našeho spánku patří především to, na čem spíme. Matracím, roštům a postelím jsme již věnovali dost prostoru a dnes se zaměříme na prostředí, kde usínáme. I estetika interiéru totiž spánek do značné míry ovlivňuje, ovšem ne každý z nás ji věnuje dostatek pozornosti. Citlivě zvolená barevná kombinace doplňků navodí správnou atmosféru, díky které se budeme v ložnici cítit opravdu příjemně. A protože dominantou každé ložnice bývá postel, zaměříme se právě na ni, respektive výběr toho správného povlečení.

Design je důležitý, materiály ještě důležitější

S povlečením je to podobné, jako s oblečením. Vzali byste si na sebe něco, v čem se necítíte dobře? Garderóbu si vybíráme nejen podle toho, jak vypadá, ale především i s ohledem na materiály, ze kterých je vyrobena. I ložní povlečení musí splňovat obě zmiňovaná kritéria. Kombinace stylového designového provedení by měla jít ruku v ruce s příjemnými a kvalitními materiály.

V posteli trávíme až příliš mnoho času na to, abychom tolerovali nepohodlné a na dotek nepříjemné povlečení. Roli hraje i cenová úspora – za skutečně kvalitní povlečení na postele si sice pár stovek připlatíme, na druhou stranu nám však vydrží podstatně déle, než textil od asijských výrobců. Před tím, než se rozhodnete „ušetřit“ právě nákupem méně kvalitního povlečení, si dobře propočítejte, zda vás naopak v dlouhodobém časovém horizontu nevyjde mnohem dráž.

Který materiál je ten nejlepší?

Dospělácké i dětské povlečení se vyrábí z celé řady materiálů. Prim hraje bavlna, ale neméně rozšířené je i povlečení z mikrovlákna, flanelu a saténu. Populární je i jersey, které vás může zaujmout svou pružností. Každý z materiálů má svá pro a proti. Kupříkladu flanel velmi dobře izoluje, ale na druhou stranu se hůře udržuje. Zmíněné jersey je měkké, pružné a příjemné na dotek, ovšem co se udržování týče, opět žádná sláva. Pomyslným výhercem by mohl být krep, tedy kvalitní bavlna s krepovým efektem. Nejen, že dobře izoluje, ale navíc skvěle saje a nemusí se žehlit.

Konečný výběr povlečení záleží na vašich preferencích. Někomu vyhovuje klasika v podobě bavlny, jiný by se nevzdal sametu. A rada na závěr? Nebojte se vyzkoušet různé materiály – nakonec se vám jistě podaří najít povlečení, díky kterému se budete do postele těšit ještě víc.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.