Nano impregnace obuvi zachrání vaše boty

Nástup jara znamená pro mnohé módní nadšence začátek bláznivého nakupování nové obuvi. Také patříte k lidem, kteří si nenechají utéct jedinou příležitost k nákupu nových tenisek, střevíců, žabek nebo sandálků? Pořizujete-li si dražší boty, měli byste věnovat zvláštní pozornost jejich ochraně. Materiály, ze kterých jsou boty vyrobeny jsou za zhoršeného počasí nadměrně zatěžovány a velmi rychle se opotřebují. Většina z nás dosud užívala impregnaci obuvi, která byla nejdostupnější ochranou. Ani impregnace však neudělala z obuvi nezničitelný módní doplněk a boty se po čase stejně opotřebovaly. Vše se však změnilo s nano imregnací – nástupcem klasické impregnace bot.

Co je to nano impregnace

Nano impregnace bot je zase o kus dál, než klasická impregnace obuvi. Funguje na bázi nanotechnologie, která přináší mnohé výhody i do tak tradičního odvětví, jako je obuvnictví. Klasická impregnace na boty je vyrobena na bázi teflonu, silikonu, vosku nebo oleje. Tyto látky však nezaručí, aby boty odpuzovaly veškerou vodu, se kterou přijdou do styku. Nano impregnace má velmi výrazné odpuzovací schopnosti a dokáže boty ochránit i proti nečistotám. Navíc do jisté míry chrání boty i mechanicky proti setření. Mezi další výhody patří fakt, že zachovává přirozenou prodyšnost bot. Vaše nohy tak budou v ideálním prostředí a nebudou se potit.

Jak nano impregnace funguje?

Princip nano impregnace obuvi je jednoduchý, ale o to více účinnější. Vytváří kolem impregnovaných materiálů neviditelný ochranný film z nano částic. Ten je mnohem odolnější, než film klasické impregnace. Nano impregnace vytváří takzvaný efekt lotosového květu – boty nepromoknou, tolik se nezašpiní a budou velmi dlouho vypadat jako nové. Pokud si svých bot vážíte a nechcete je po pár měsících každodenního nošení vyhodit do koše, měli byste si nano impregnaci pořídit. Je vhodná pro jakékoliv materiály, tedy texil, kůži, nubuk, semiš i goretex.

Publikováno: 19. 04. 2012

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: impregnace bot | impregnace obuvi | nano impregnace obuvi